تدارک فجرسپاسی و قشقایی شیراز برای هفته دوم لیگ دسته یک

شیراز- ایرنا- تیم فوتبال فجرشهید سپاسی شیراز برای جبران شکست سنگین هفته نخست برابر تیم آلومینیم اراک، در هفته دوم به مصاف تیم علم و ادب تبریز می رود.

فجریها که در این فصل تدارک خوبی برای مدعی شدن صعود به لیگ برتر دیده اند با وجود اینکه برابر آلومینیم اراک خوب بازی کردند اما به دلیل عدم هماهنگی نتوانستد گام نخست را محکم بردارند و با نتیجه سه بر یک مغلوب حریف خود شدند اما این پایان کار نیست چرا که ۳۳ بازی دیگر باقی مانده است.

اکثر مربیان براین باورند زمانی که وارد یک دوره مسابقه طولانی می شوند به دلیل انجام بدنسازی  تا حداقل هفته چهارم طول می کشد تا تیم ها به هماهنگی لازم برسند و به اصطلاح، بدن بازیکنان آزاد شود که فجری ها هم جدا از این امر نیستند و می توانند به روزهای بهتر امید داشته باشند. 

شاگردان داود مهابادی سرمربی تیم فجر در این فصل مصمم هستند تا به عنوان مدعی ظاهر شوند و به لیگ برتر صعود کنند و به انتظارهفت ساله هواداران پایان دهند.

زردپوشان شیرازی اخیرا احسان علوان‌زاده، بازیکن فصل گذشته تیم‌ پرسپولیس تهران که با این تیم در دیدار نهایی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا هم بازی کرد برای گذراندن دوران سربازی به خدمت گرفته تا دست کادر فنی این تیم برای استفاده از یک ترکیب مناسب باز باشد.

اما حریف تیم فجر در هفته دوم تیم علم و ادب تبریز است که سال های گذشته با نام شهرداری تبریز حتی در لیگ برتر هم سابقه دارد و این فصل با نامی جدید وارد این رقابت ها شده است و در ترکیب این تیم هم تغییرات زیادی رخ داده است.

این تیم هم به مانند فجرسپاسی در هفته نخست مقابل تیم نود ارومیه با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد تا این ۲ تیم بازنده در این هفته پذیرای یکدیگر باشند که با وجود میزبانی تیم فجر و بازیکنان بهتری که به لحاظ فنی دارد به نظر می رسد کار برای پیروزی در این دیدار راحت تر باشد اگرچه نباید این حریف تقریبا ناشناخته را دست کم بگیرند.

دیدار تیم های فجر شهید سپاسی شیراز و علم و ادب تبریز ساعت ۱۸ پنجشنبه ( فردا ) در ورزشگاه شهید دستغیب شیراز برگزار می شود.

بازیکنان تیم فجر چشم امیدشان به هواداران این تیم است تا با حمایت خود،کار را برای میهمان سخت کنند و در پایان نیز جشن پیروزی بگیرند.

قشقایی با انگیزه و هماهنگ، میهمان تیم خوشه طلایی ساوه است

اما تیم قشقایی دیگر نماینده فارس در لیگ دسته یک در هفته دوم در ورزشگاه یادگار امام قم میهمان تیم خوشه طلایی ساوه است که به تازگی به لیگ دسته یک صعود کرده وطی سه سال گذشته روند خوبی را پشت گذاشته و از دسته سه وارد لیگ دسته یک شده است.

به دلیل مهیا نبودن ورزشگاه شهید چمران شهر ساوه، سازمان لیگ دیدار تیم های قشقایی و خوشه طلایی را به ورزشگاه یادگار امام قم انتقال داه است که بازیکنان تیم قشقایی از این ورزشگاه بیشتر شناخت دارند.

محسن عاشوری بازیکن سابق تیم پرسپولیس و سرمربی کنونی تیم خوشه طلایی، تیم خوبی را ساخته و پرداخته کرده است و به نظر می رسد کار شاگردان رضا عنایتی سرمربی تیم قشقایی برابرحریفش دشوار باشد.

تیم قشقایی امسال برای لیگ دسته یک تدارک خوبی دیده است و چندین بازیکن تاثیر گذار هم به این تیم پیوسته اند و بنظر می رسد  تیم خوب  و پر طرفدار شیرازی در این فصل لیگ جز مدعیان باشد و در آغاز لیگ شروعی خوب و طوفانی داشت.

این تیم هفته گذشته برابر مس کرمان که از مدعیان صعود به لیگ برتر است بازی بسیار خوب و هماهنگی  را به نمایش گذاشت و با نتیجه سه بریک حریفش را مغلوب کرد تا کام هوادارانش در فصل جدید شیرین شود.

محمد غلامی با تجربه ، آرمان عباسی و پژمان خوبیاری سه بازیکن جدید تیم قشقایی هستند که هفته گذشته مقابل مس کرمان مثلث خوبی تشکیل دادند و هر سه دروازه حریف خود را باز کردند تا نشان دهند رضا عنایتی خرید های خوبی را برای این فصل کرده است.

هر ۲ تیم در هفته نخست با برتری لیگ را شروع کردند و بنظر می رسد در این  دیدار  هم یک بازی تهاجمی ارایه و نوید یک بازی زیبا را بدهند.

دیدار این ۲ تیم نیز ساعت ۱۸ پنجشنبه ( فردا ) در ورزشگاه یادگار امام قم برگزار می شود.

 در مسابقات فوتبال دسته یک باشگاه های کشور ۱۸ تیم شرکت دارند و پس ازانجام ۳۴ بازی در پایان تیم های اول و دوم جدول جواز حضور در لیگ برتر دوره بیستم را کسب خواهند کرد و ۲ تیم انتهای جدول هم راهی دسته دوم می شوند.

۹۶۰۰ / ۲۰۲۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =