۲۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۹:۲۸
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83445604
۰ نفر

برچسب‌ها

ژاپن اجازه اقامت ۸۳۲ تبعه خارجی را لغو کرد

پکن- ایرنا- اداره خدمات مهاجرت ژاپن می گوید اجازه اقامت ۸۳۲ نفر را در سال گذشته میلادی لغو کرده است این رقم دو برابر مجوزهای لغو شده در سال ۲۰۱۷ بوده است.

تلویزیون دولتی ژاپن روز پنجشنبه گزارش کرد در سال ۲۰۱۸ میلادی تعداد اتباع خارجی ساکن در این کشور که حق اقامت خود را از دست داده اند به رقم بی سابقه ای افزایش یافته است.
مقامات اداره مهاجرت می گویند که تعدادی از این افراد در فعالیت هایی اشتغال داشته اند که با وضعیت اقامت آنها مطابقت نداشته است.

بر اساس آمار اعلام شده ۴۱۶ نفر از افرادی که تابعیت آنها لغو شده است اهل ویتنام، ۱۵۲ نفر چینی و ۶۲ نفر هم نپالی بوده اند تقریبا نیمی از این افراد دانشجویان مدارس زبان ژاپنی، دانشکده ها و دانشگاه های فنی حرفه ای بوده اند.

این مقامات همچنین می گویند با خارجی هایی که پس از اخراج از مدارس در ژاپن باقی مانده اند به شدت برخورد می کنند اشاره آنها به دانشگاهی در توکیو است که سال گذشته اعلام کرد از وضعیت بسیاری از دانشجویانش بی اطلاع است.

سخت گیری های ژاپن در اخراج اتباع سایر کشورها در شرایطی است که توکیو امسال قانون  جدید مهاجرت را اجرایی کرد تا عده بیشتری از کارگران خارجی بتوانند برای کار به ژاپن مهاجرت کنند.

توکیو بر اساس این قانون به خارجیانی که مهارت های فنی آنها مشمول ۱۴ زمینه تعیین شده از جمله پرستاری، ساختمان سازی و کشاورزی است اجازه می دهد که تا پنج سال در ژاپن اقامت کنند.

دولت ژاپن تخمین می زند تا آخر سال مالی جاری که در ماه مارس سال ۲۰۲۰ میلادی پایان می یابد تا ۴۷ هزار کارگر خارجی و در طول یک دوره پنج ساله حدود ۳۴۵ هزار تن از این کارگران به ژاپن مهاجرت کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =