۳۰ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۹
کد خبرنگار: 2666
کد خبر: 83445588
۱ نفر

برچسب‌ها

590 میلیارد ریال اعتبار اربعین اختصاص یافت

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: اعتبار اربعین از 250 میلیارد ریال سال گذشته به 590 میلیارد ریال در سال جاری افزایش پیدا کرده که تا کنون 290 میلیارد ریال آن ابلاغ شده است.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز چهارشنبه در همایش مشترک فرمانداران و ائمه جمعه استان ایلام اظهار کرد: همچنین 300 میلیارد ریال اعتبار در سفر هیات بلند پایه اقتصادی به این استان برای تکمیل جاده ایلام مهران اختصاص یافته است.

وی یادآور شد: امسال 600 چشمه سرویس بهداشتی در پایانه مرزی مهران، برکت و اربعین و همچنین بدره عراق ایجاد شده و 6 هزار متر مربع سایه بان نیز احداث شده است.

استاندار ایلام تاکید کرد: جدا کردن مسیر ورودی و خروجی پایانه برکت بوسیله یک زیرگذر و 2 کنارگذر یکی دیگر از کارهای بزرگی است که در اربعین امسال انجام شده است.

سلیمانی دشتکی افزود: با توجه به مجانی شدن و حذف ویزا در اربعین امسال پیش بینی می شود حدود چهار میلیون زائر از مرز مهران تردد کنند که مدیریت آن نیازمند کمک همه است.

وی اضافه کرد: اربعین هر سال مشکلات خاص خود را دارد و بنابر شرایط با مشکلاتی از جمله تردد غیرمجاز زوار، سیل و مسائل مربوط به آن و ورود بدون هماهنگی هزاران ماشین کاپوتاژ دار بدون هماهنگی به مرز و تراکم بیش از حد زوار روبرو بودیم که به نحو خوبی مدیریت شدند.

استاندار ایلام گفت: درآمد عمرانی استان در سال گذشته 70 تا 80 درصد بود که امسال با توجه به کمبود منابع کشور به حدود 40 تا 50 درصد رسیده است.

سلیمانی دشتکی تاکید کرد: با این وجود اعتبارات سیل به کمک آمد و حدود 6 هزار و 700 میلیارد ریال اعتبار در بخش زیرساخت ها، مسکن و پرداخت خسارت کشاورزان و دامداران به استان اختصاص یافت.

وی یکی از بزرگترین چالش ها در بخش فرهنگی را تعدد دستگاه های فرهنگی در کشور عنوان کرد و افزود: بیشترین بودجه کشور مربوط به این بخش است اما بدلیل تکثر دستگاه ها به بخش های کوچکی تقسیم می شود که کارایی لازم را ندارد.

6032/6034

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =