۳۰ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۶
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 83445514
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰ فیلم جشنواره فیلم کودک و نوجوان در قم اکران می‌شود

قم- ایرنا- رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: ۱۰ فیلم برگزیده سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان از ۳۱ مرداد تا ۴ شهریورماه سال جاری در سینما کودک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در منطقه پردیسان قم اکران می شود.

محمدکاظم رضوانی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: داوری این جشنواره توسط ۲۰ دانش آموز مجرب و آموزش‌دیده در قالب «داوری فیروزه ای» انجام خواهد شد.

وی با اشاره به طرح سینما سیار برای استفاده روستاییان از تولیدات سینمایی نیز گفت: فیلم‌های جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان در ۴ اکران خصوصی در سطح روستاهای استان روی پرده می‌رود.

رضوانی بیان کرد: در کنار برگزاری این جشنواره، کارگاه‌های آموزش فیلم‌سازی و کارگردانی و نقد و تحلیل فیلم نیز با همکاری شهرداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرماندهی انتظامی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به برخی از رویکردهای مهم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم اظهار داشت: مبحث سینمای «هنر و تجربه» به‌صورت جدی در استان در حال پیگیری است.

وی با اشاره به توسعه کیفی و کمی تولیدات سینمایی در شهرستان‌های کشور گفت: با رویش‌های جدید سینمایی و تولیدات محصولات هنری، نگاه به توسعه این صنعت از مرکز به سمت شهرهای دیگر کشور پررنگ‌تر شده است.

رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم اظهار داشت: باوجوداینکه بازگشت سرمایه در رابطه با تولید فیلم کودک در کشور تجربه موفقی دارد اما همچنان تعداد آثار تولیدشده در این بخش بسیار اندک است.

وی اضافه کرد: سالانه بالغ‌بر ۱۰۰ اثر سینمایی در کشور روی پرده می‌رود که دراین‌بین آثار ویژه گروه سنی کودک و نوجوان قابل‌توجه نیست.

۷۴۰۳ / ۱۱۷۵ 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =