اختصاص ۱۹۵۱ میلیارد ریال به بخش صنعت خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- معاون صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: یکهزار و ۹۵۱ میلیارد ریال تسهیلات، سهم صنایع این استان در زمینه تولید و اشتغال است.  

علی‌اصغر رضازاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال یکهزار و ۹۵۱ میلیارد ریال تسهیلات تولید و اشتغال از محل بند الف تبصره ۱۸،  برای بازسازی و نوسازی صنایع استان و نیز تکمیل طرح های ناتمام استان منظور شده است.

وی تصریح کرد: مبلغ یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار تسهیلاتی برای بازسازی و نوسازی صنایع استان، ۷۴۰ میلیارد ریال برای پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای صنعتی و ۱۱ میلیارد ریال برای تسریع در تکمیل طرح های ناتمام صنعتی اختصاص یافته است.

وی افزود: دولت پرداخت ۶ درصد از سود این تسهیلات را تقبل کرده است و این منابع تسهیلاتی با نرخ ۱۲ درصد به متقاضیان پرداخت می شود.  

معاون صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی با بیان اینکه در سال ۹۷، صنعتگران و تولیدکنندگان استان استقبالی از دریافت تسهیلات رونق تولید نداشتند و به همین لحاظ این اعتبار جذب نشد گفت: تسهیلات رونق تولید با نرخ ۱۸ درصد به متقاضیان پرداخت می شود و این میزان سود، برای تولید صرفه اقتصادی ندارد.  

رضازاده خاطرنشان کرد: تسهیلات رونق تولید به صورت گلو بال است و به هر میزان که طرح مورد تایید قرار گیرد، اعتبار پرداخت می شود اما در این استان میزان جذب این تسهیلات تقریبا صفر بوده است.  

معاون صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی اظهار داشت: امسال هم تسهیلات رونق تولید با نرخ ۱۸ درصد به متقاضیان پرداخت می شود که به نظر می رسد به علت بالا بودن نرخ سود آن، مورد استقبال صنعتگران و تولیدکنندگان قرار نگیرد.  

در خراسان شمالی ۳۲۵ واحد صنعتی، خارج از شهرک های صنعتی وجود دارد که ۲۰۰ واحد از این تعداد فعال و مابقی غیرفعال و یا با ظرفیت بسیار پایین فعالیت دارند.

۷۱۸۵/ ۶۰۴۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =