۳۰ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۱
کد خبرنگار: 1405
کد خبر: 83445449
۰ نفر

برچسب‌ها

وزش باد پدیده هوای آخر هفته در آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری، بارش‌های پراکنده و وزش باد با سرعت ۵۰ کیلومتر در ساعت، استان را فرا می‌گیرد.

مهدی کریمی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: رشد ابرهای همرفتی و بارش‌های محلی پدیده قابل پیش‌بینی برای آخر هفته استان است.

وی با اشاره به اینکه توده هوای گرم نیز به مدت یک هفته در استان ماندگار است، اظهار داشت: براساس خروجی الگوهای دمایی طی یک هفته آینده میانگین دمای هوا در شمال‌غرب کشور در مقایسه با آمار بلند مدت مشابه بیشتر از نرمال خواهدبود.

وی اضافه کرد: در روز گذشته بارش‌هایی در ارتفاعات استان گزارش شد که به علت نبود ایستگاه هواشناسی در این مناطق میزان بارش‌ها ثبت نشده است.

کریمی ادامه داد: ارومیه در ۲۴ ساعت گذشته خنک ترین شهر استان با دمای ۱۴درجه سانتیگراد بالای صفر بود و پیش بینی می شود دمای آن بین ۳۳ و ۱۴ در نوسان باشد.

وی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته شهرستان پلدشت در شمال استان با دمای ۳۹ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهر آذربایجان‌غربی بود.

هوای آذربایجان‌غربی در هفته جاری با وجود افزایش پنج درجه ای دما با بارش های پراکنده باران همراه بود که بیشترین این میزان در پیرانشهر با چهار میلیمتر به ثبت رسیده‌است.

۷۱۲۵/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =