پرداخت تسهیلات روستایی، بیکاری خراسان شمالی را کاهش داد

بجنورد- ایرنا- توجه ویژه دولت تدبیر به اشتغال روستاییان و پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری سبب کاهش نرخ بیکاری در استان خراسان شمالی شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پرداخت این تسهیلات ارزان قیمت موجب شد تا میزان بیکاری این استان که در بهار پارسال ۸.۸ درصد بود در بهار امسال به ۷.۹ درصد برسد.

حسن نوری افزود: پرداخت تسهیلات به اشتغال روستاییان با این شرایط، در هیچ دولتی سابقه نداشته و خوشبختانه خراسان شمالی توانسته از این فرصت استفاده مطلوبی کرده و در این شاخص در رده دوم استان های کشور قرار گیرد.

وی افزود: تا کنون سه هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار تسهیلاتی به حدود چهار هزار و ۶۹۰ طرح مشاغل روستایی و عشایری این استان پرداخت شده که با بهره برداری از این طرح ها برای بیش از ۶ هزار و ۸۰۰ نفر شغل ایجاد می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از چهار هزار میلیارد ریال اعتبار تسهیلات روستایی و عشایری به استان ابلاغ شده که هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال آن مربوط به نهادهای حمایتی کمیته امداد حضرت امام (ره)، بهزیستی و بنیاد شهید بوده است.

نوری با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری سبب افزایش رغبت روستاییان به ماندگاری در روستاها شده، افزود: شرایط خوب و ارزان قیمت بودن این تسهیلات،  متقاضیان دریافت را افزایش داده است و امید می رود با این اعتبارات شاهد توسعه و رونق اقتصادی مناطق روستایی استان باشیم.

وی گفت: در کنار ارزان بودن این تسهیلات، دیگر ویژگی آن نبود محدودیت در دریافت تسهیلات برای متقاضیان با سود پایین ۴ و ۶ درصدی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اقدامات خوب دولت، توجه به اقشار کم درآمد است که با رویکرد افزایش توان مالی مردم، میزان مستمری مددجویان نهادهای حمایتی چندبرابر شده است.

۴۴ درصد از جمعیت ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در روستاها زندگی می کنند.  

۷۱۸۵/۵۱۳۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =