۳۰ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۵
کد خبرنگار: 1783
کد خبر: 83445324
۰ نفر

برچسب‌ها

تقویت تولید ملی ونزوئلا سازوکاری در برابر تحریم اقتصادی آمریکا

تهران-ایرنا- حزب سوسیالیست حاکم ونزوئلا بر ضرورت تقویت سیستم تولیدات داخلی به عنوان اهرمی برای مقابله با تحریم های اقتصادی آمریکا تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری پرنسالاتینا، حزب حاکم ونزوئلا در حال انجام اقداماتی با هدف حمایت از سیستم تولیدات داخلی و حمایت از شهروندان ونزوئلایی در برابر جنگ اقتصادی آمریکا از طریق "کمیته های تامین و تولید محلی" کالاهای مورد نیاز است.

خوان کارلوس اِلمن رئیس کمیسیون ماموریت ها در مجلس موسسان تصریح کرد: بهترین راه برای شکست محاصره اقتصادی آمریکا، افزایش تولید داخلی است.

این مقام ونزوئلایی تاکید کرد: با افزایش تولیدات داخلی و حمایت از اقشار ضعیف که قربانی جنگ اقتصادی آمریکا  هستند، می توان این راهبرد واشنگتن را با ناکامی مواجه کرد.

مشکلات اقتصادی برای چند ماه ونزوئلا را به سوی بحرانی سیاسی کشانده است. بحران اقتصادی در این کشور باعث کمبود مواد غذایی و دارو، قطعی برق و سیل عظیمی از مهاجرت شده است. طی سال‌های گذشته دستکم سه میلیون نفر از این کشور به کشورهای دیگر گریخته اند.

در ژانویه سال ۲۰۱۹ (دی ۱۳۹۷) "خوان گوایدو" رئیس مجمع ملی ونزوئلا با شروع مجدد دولت "نیکولاس مادورو"، صحت انتخابات ریاست جمهوری را زیر سووال برد و خود را به عنوان رئیس‌جمهوری موقت ونزوئلا معرفی کرد، از آن زمان تاکنون بحران سیاسی به بحران اقتصادی افزوده شده است.

ونزوئلا همچنان بدنبال راههای مختلف برای جبران هزینه و درآمدهای خود است و در این راستا دولت مادورو توانسته برای بدست آوردن درآمد و به رغم مواجهه با تحریم‌های آمریکا، بخشی از ذخایر طلا خود را بفروشد.

در این راستا دولت مادورو امیدوار است با همکاری کشورهایی همچون روسیه و چین با تحریم‌های اقتصادی آمریکا مقابله کند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =