۳۰ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۱
کد خبرنگار: 2473
کد خبر: 83445293
۰ نفر

برچسب‌ها

کاربران فیسبوک نحوه جمع‌آوری اطلاعات شخصی خود را کنترل می‌کنند

تهران- ایرنا- قرار است فیسبوک گزینه‌ای موسوم به Off-Facebook Activity را به تنظیمات خود اضافه کند تا کاربران بتوانند تمام برنامه‌ها و وب‌سایت‌هایی را که اطلاعات مرتبط با فعالیت آن‌ها را برای فیسبوک ارسال می‌کنند، مشاهده کنند. فیسبوک از این اطلاعات برای نمایش هدفمند تبلیغات خود استفاده می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری بی‌بی‌سی، همچنین قرار است گزینه‌ای در اختیار کاربران قرار گیرد تا با پاک کردن سابقه فعالیت خود،‌ مانع ردگیری آن توسط فیسبوک شوند. اکنون این گزینه تنها در کشورهای ایرلند، کره جنوبی و اسپانیا در اختیار کاربران قرار گرفته است، اما هدف نهایی فیسبوک ارائه این امکانات در سراسر جهان است.
این اقدامات فیسبوک در حالی انجام می‌شود که اپل و موزیلا پیش از این تدابیری را برای ممانعت از ردگیری فعالیت آنلاین کاربران از طریق مرورگرهای آن‌ها اتخاذ کرده‌اند.
علاوه بر این، مقامات نظارتی آلمان اعلام کردند این شرکت باید روش‌های جمع‌آوری و ادغام اطلاعات کاربران را به میزان قابل توجهی محدود کند، مگر این که کاربران به طور صریح در این خصوص اعلام رضایت کنند.
به گفته فیسبوک هر کاربر موبایل به طور متوسط ۸۰ برنامه دارد که ماهانه ۴۰ مورد از آن‌ها را مورد استفاده قرار می‌دهد. بنابراین فهرست برنامه‌هایی که گزینه Off-Facebook Activity نمایش می‌دهد، یک فهرست طولانی خواهد بود. در صورت استفاده کاربر از این گزینه و غیرفعال کردن دسترسی فیسبوک به اطلاعات شخصی، هنوز هم اطلاعات توسط فیسبوک جمع‌آوری می‌شود؛ اما این اطلاعات به صورت ناشناس بوده و نام کاربر مذکور در اطلاعات درج نمی‌شود.
بیش از یک سال است که فیسبوک در حال آماده‌سازی گزینه Off-Facebook Activity است و مارک زاکربرگ سال گذشته در کنفرانس توسعه دهندگان F8 متعهد شد این ویژگی امکان کنترل اطلاعات شخصی را توسط کاربران در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =