۳۰ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۰
کد خبرنگار: 958
کد خبر: 83445270
۰ نفر

برچسب‌ها

اقدام جدید عربستان برای تسهیل بازگشت حجاج

تهران – ایرنا- سازمان هواپیمایی کشوری عربستان با راه اندازی یک سیستم الکترونیکی،به حاجیان این امکان را می دهد که قبل از ورود به فرودگاه، کارهای خود را از جمله صدور کارت پرواز انجام دهند.

به گزارش دیروز (سه شنبه) روزنامه سعودی "الشرق الاوسط"، سازمان هواپیمایی کشوری عربستان ابتکار عملی را برای تسهیل در انجام کارهای سفر زائران از محل اقامت آنها و قبل از ورود به فرودگاه آغاز کرده است که اکنون برای زائران اندونزیایی، هندی و مالزیایی انجام می شود.

 این سازمان سیستمی الکترونیکی با نام "ایاب" را راه اندازی کرده که به کمک آن امکان بازرسی امنیتی چمدان ها و انتقال آنها به فرودگاه قبل از زمان سفر، اقدامات لازم برای صدور کارت پرواز به همراه وسایل حجاج و ثبت  الکترونیک خروج آن ها قبل از ورود به فرودگاه میسر می شود.

در همین راستا "ابراهیم الروساء" سخنگوی رسمی سازمان هواپیمایی کشوری عربستان با اشاره به این که فرودگاه های "ملک عبدالعزیز" در جده و "محمد بن عبدالعزیز" در مدینه با چالش های بسیاری از جمله مدت انتظار زائران برای انجام امور بازگشت و قبول چمدان ها روبه رو بود؛ افزود: از این رو سیستم الکترونیکی "ایاب" طراحی شد . این سیتسم طی دو روز گذشته به صورت آزمایشی راه انداز شده است و به 30هزار حاجی در این 2 فرودگاه خدمت رسانی می کند.

الروساء در ادامه به الشرق الاوسط گفت که این سیستم موقتی نیست و ادامه دار خواهد بود و در دوره آینده تمام حجاج و مسافران فرودگاه های عربستان می توانند از آن بهره مند شوند.

سازمان هواپیمایی عربستان اعلام کرده که مرحله نخست بازگشت مهمانان خانه خدا به ویژه حجاج داخلی و حاجی های کشورهای شورای همکاری خلیج فارس به پایان رسیده است و مرحله دوم بازگشت به 100 مقصد در چهار قاره جهان تا 23 شهریور ادامه خواهد داشت.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =