۳۰ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۵
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 83445263
۰ نفر

برچسب‌ها

نبود حامی مالی چالش موسیقی پاپ کرمان است

جیرفت - ایرنا - به گفته خواننده پاپ اهل کرمان، نبود حامی مالی یکی از چالش های مهم موسیقی در این استان به شمار می رود.

 خواننده 27 ساله موسیقی پاپ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا مشکلات موسیقی پاپ را نبود نظارت کافی و وافی در تولید آثار خوانندگان یا نفوذ و روابط در میان تنظیم کنندگان و مدیر برنامه ها و حتی منتشر کنندگان آثار در فضای مجازی عنوان کرد و گفت موسیقی پاپ کرمان امروزه تا حدودی بهتر شده البته با در نظر گرفتن شاخه های این رشته هنری صرفا در مورد موسیقی پاپ می توانم اظهار نظر کنم.

سینا شریعت از نبود حامی مالی و سالن استاندارد برای برگزاری کنسرت گلایه کرد و اظهار داشت: تنها حمایت مدیران فقط در زمینه صدور مجوزهاست و هنوز سالن استانداردی برای کنسرت وجود ندارد مگر آنکه حامیان مالی شخصی که بیشتر برای کسب درآمدهای کلان روی صدای هنرمند سرمایه گذاری می کنند و در غیر اینصورت، هنرمند فقط باید با هزینه شخصی خود فعالیت کند.

وی ادامه داد: تعداد خواننده هایی که در این شهر به صورت اصولی و علمی فعالیت می کنند به انگشتان یک دست هم نمی رسد اما امیدواریم شاهد خلاقیت های بیشتری از همین هنرمندان باشیم.

وی با بیان اینکه در استان کرمان جوانان با استعداد زیادی وجود دارد تصریح کرد: هنرمندان حوزه موسیقی در حال حاضر باید برای کسب رضایت مخاطب مارکت امروز از صفر تا 100 و انتشار یک کار قابل قبول، مبلغی حدود ٣٠ میلیون تومان برای هر تک آهنگ بپردازند، که این مساله جای بسی تامل دارد.
 
هنرمند کرمانی با بیان اینکه ملودی ها و تنظیم های بسیار ساده و پیش پا افتاده با ترانه های بی محتوا و بی مفهموم که فقط جنبه تجاری دارند این روزها به تعداد خواننده های این سبک اضافه کرده است، گفت: در این شرایط ضمیر ناخودآگاه مردم، این سبک را پذیرفته و روز به روز بر تعداد این مخاطبان افزوده می شود در صورتی که تمام این آثار در نهایت یک تا 2 ماه شنیده شده و بعد به خاطرات می پیوندند.
وی ادامه داد:  شاید بهتر باشد مردم فکر کنند که چرا در دهه ٨٠ و اوایل دهه ٩٠ آثار ماندگاری مثل کارهای علیرضا عصار، رضا صادقی، نیما مسیحا و محمد اصفهانی تولید شده که امروز هنوز شنیده می شوند و ماندگار شدند.

شریعت با اشاره به تلاش های خود در عرصه موسیقی اظهار داشت: فعالیت های من در بخش های مختلف موسیقی، به پدرم برمی گردد چرا که ایشان خواننده فوق العاده خوش صدایی در زمینه مدح و مرثیه بود و تمرینات ایشان در منزل همیشه من را به خوانندگی ترغیب میکرد و از آنجایی که از همان سنین کودکی با ساز و ملودی آشنا بودم به سمت خوانندگی پاپ گرایش پیدا کردم.
 وی افزود: نخستین بار در سن هفت سالگی دست به ساز شدم و بعدها ساخت ملودی و ترانه سرایی و تنظیم قطعات الکترونیکی و در نهایت خوانندگی را در ٢٠ سالگی به صورت حرفه ای انجام دادم.
وی فعالیت های هنری خود را مرهون حمایت های پدر دانست و اظهار داشت: اول از همه، پدرم بسیار مشوق و مصمم برای حرکت در مسیر فعالیت های موسیقی بود.
این خواننده جوان از پیشینه تاریخی فعالیت های هنری خود برایمان گفت و افزود: پس از حمایت های پدرم، استاد حسین خسرویان مدرس سازهای کلاویه مخصوصا پیانو و تئوری موسیقی، کمک بزرگی در فراگیری موسیقی شناسی به من داشت.
وی با بیان اینکه قطعات زیادی در زمینه های اجتماعی، عاشقانه و حتی موسیقی انیمیشن و نرم افزارهای بازی ساخته ام، تصریح کرد: تا کنون تعداد 60 قطعه از این قطعات منتشر شده است.
شریعت گفت: آهنگ احساس دیروز در سال ٩٠ و بارون در سال ٩٦ ازجمله آثاری بود که پس از مجوز و اجرای رسمی بیشتر من را بین مردم معرفی کرد.

وی گریزی به شرایط روز موسیقی کشور زد و گفت: امروزه به لطف نرم افزار، آهنگسازی و تنظیم بسیار ساده و راحت شده لذا از کسانی که در این زمینه فعالیت می کنند خواهش می کنم قبل از انتشار آثاری که اصول علمی موسیقی در آنها لحاظ نشده حتما قواعد ساخت و تنظیم را رعایت کنند تا موسیقی پاپ ایران ارزش خود را بیش از این از دست ندهد.

7450/7429

برچسب‌ها