حفظ و ترویج اصالت‌های فرهنگی، دینی و ملی مدنظر قرار گیرد

قزوین - ایرنا- معاون امور قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حفظ و ترویج اصالت‌های فرهنگی، دینی و ملی با استفاده از ابزار هنر و رسانه از وظایف ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

 عبدالهادی فقهی زاده روز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، افزود:یکی از اساسی ترین وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ادارات کل و تابعه شناسایی صحیح بن مایه‌های اصیل فرهنگی و کوشش صادقانه برای معرفی آنها به جوانان و نوجوانان این سرزمین در حوزه‌های فرهنگ، هنر و رسانه است.
وی افزود:امروزه دشمنان با تهاجم فرهنگی در قالب فرهنگ، هنر، رسانه، فضای مجازی و پدیده‌های روزآمد به دنبال ساخت و عرضه انگاره‌های جدید هستند تا ما را از فرهنگ، اصالت و منش دینی و ملی خود دور کرده و با انگاره‌های موهوم خود آشنا سازند.
این مسئول گفت:تهاجم فرهنگی می خواهد طرح‌ها و انگاره‌های صحیح و واقعی را در حوزه های هنری، ادبی و فرهنگی نفی کرده و انگاره‌های موهوم، منفی و خودساخته را جانشین کند.
وی افزود : تهاجم فرهنگی می خواهد به تقلید از غربیان به نسل نوجوان و جوان بفهماند که اگر بیش تر لذت بردید انسان تر هستید و بهره شما از زندگی بیش تر است.
فقهی زاده اضافه کرد:فرهنگ و هنر ایران اسلامی در مواجه با تهاجم فرهنگی می تواند از انگاره‌های اصیل پاسداری کرده و با انگاره‌های موهوم به مقابله بپردازد.
معاون وزیر با اشاره به جایگاه فرهنگی قزوین، تصریح کرد: این استان در قرن دهم پایتخت ایران بزرگ بوده و نقش موثری در درخشش بسیار مثال زدنی عصر صفویه از نظر علمی و فرهنگی داشته است و باید زمینه ظهور و بروز ظرفیت های فرهنگی و هنری آن را بیشتر از گذشته فراهم کرد.
وی با تبریک عید غدیر افزود: غدیر یکی از حساس‌ترین مقاطع تاریخ عالم و بعد از بعثت، مهمترین واقعه است که در تمام جهان اسلام حضور پررنگی و درخشانی دارد.
در ادامه این مراسم از زحمات حجت الاسلام و المسلمین مهدی حسینی مدیر کل سابق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تقدیر شده و محمد حسین اسماعیلی به این سمت معرفی شد.
۷۳۸۹*۶۱۰۱

برچسب‌ها

اخبار مرتبط