نخستین دوره مسابقات کیبل اسکی قهرمانی کشور در نوشهر آغاز شد

نوشهر - ایرنا - نخستین دوره مسابقات کیبل اسکی، قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی روز چهارشنبه در دریاچه آویدر نوشهر آغاز شد.

دبیر انجمن اسکی روی آب کشور در حاشیه برگزاری این رقابت‌ها در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مسابقات طی ۲ روز و با حضور ۲۲ اسکی باز از استان های مازندران ، تهران و جزیره کیش برگزار می‌شود.

عباس ناطق نوری افزود: در نخستین روز از برگزاری این رقابت‌ها ۶ اسکی باز خانم با یکدیگر رقابت کردند که در پایان نیکی ثابتی ، صهبا فلاح  و نیلوفر دارا  هر سه نفر از تهران به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

وی گفت: در روز دوم این مسابقات هم ۱۶ اسکی باز مرد با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

دبیر انجمن اسکی روی آب کشور همچنین خاطر نشان کرد: در پایان ۲ روز برگزاری این رقابت ها از هر گروه آقایان و بانوان ۳ نفر به اردوی تیم ملی دعوت می شوند.

به گفته وی، اردوی تیم ملی کیبل اسکی قرار است آبان ماه سال جاری در تهران برگزار شود.

ناطق نوری با بیان اینکه مسابقات قهرمانی آسیا در رشته کیبل اسکی تابستان سال آینده برگزار خواهد شد و ایران در جایگاه سوم آسیا قرار دارد.

این رشته قرار است برای نخستین در رقابتهای المپیک ۲۰۲۴ فرانسه به سایر رشته ها اضافه شود. 

کیبل اسکی( اسکی کابلی ) نوعی ورزش روی آب است که در آن پایه هایی در آب قرار داده می شود و کابل های به آن وصل شده است و سر دیگر کابل در اختیار اسکی باز قرار دارد ، کشنده هایی در محل پیش بینی شده که با سرعت ۲۸ تا ۶۰ کیلومتر ورزشکار را می چرخاند. 
این رشته ورزشی از ۳۵ سال پیش از کشور آلمان آغاز شده و کشورهای معدودی مانند آمریکا ، اسپانیا و ایتالیا دارای سایت هستند.

بیش  از ۲۰۰ اسکی باز به صورت حرفه ای  در کشور در این رشته مشغول فعالیت می باشند.

۱۲۹۵/ ۱۶۰۲/۱۸۹۹

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =