۳۰ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۷
کد خبرنگار: 1794
کد خبر: 83445123
۰ نفر

برچسب‌ها

زمینه ظهور و بروز ظرفیت‌های فرهنگی قزوین فراهم شود

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: این استان ظرفیت‌های فرهنگی و هنری مختلفی دارد و باید زمینه ظهور و بروز آنها را برای دستیابی به جایگاه اصلی قزوین فراهم کرد.

‌عبدالمحمد زاهدی روز چهارشنبه در مراسم معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان که در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: استان قزوین ریشه در فرهنگ و تمدن ایران اسلامی دارد و کاوش های باستان شناسی در عصر حاضر بیش از ۹ هزار سال سابقه تمدن و اسکان انسان را در این استان نشان داده است.
استاندار قزوین با اشاره به جایگاه فرهنگی و هنری قزوین، گفت‌: جدای از وجود شخصیت‌های برجسته در حوزه های ادبی و هنری در قزوین از قبیل مرحوم زرآبادی، شالی، علامه دهخدا، عمادالکتاب و... قزوین پایتخت خوشنویشی ایران است و باید از این ظرفیت ها به نحو شایسته برای ارتقای جایگاه استان استفاده کرد.
استاندار قزوین خاطر نشان کرد:استان قزوین علاوه بر ظرفیت‌های هنری در اقتصاد کشور نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و با کمتر از یک درصد مساحت کشور و ۱.۸ درصد جمعیت ایران بیش از هشت درصد از تولید ناخالص کشور را دارد.
وی افزود : استان قزوین در حوزه فرهنگ و هنر کشور نیز از تاثیر بسیار زیادی برخوردار است و باید تلاش کنیم که این ظرفیت ها هر روز بیشتر از گذشته زمینه ظهور و بروز یابند.
زاهدی اضافه کرد:استان قزوین علاوه بر پایتخت خوشنویسی ایران، در حوزه موسیقی، طنز و حتی سیاست نیز سرآمد است و باید زمینه را برای ظهور و بروز تمامی این ظرفیت ها فراهم ساخت.
وی در ادامه سخنان خود ضمن تبریک اعیاد غدیر و قربان، افزود: انسان در عید قربان باید از همه چیز خود بگذرد و فقط به خدا فکر کند و در عید فطر نیز با تزکیه نفس، به سوی کامل شدن گام بردارد.
زاهدی با بیان اینکه آینده اسلام را غدیر تعیین می‌کند و همه بشریت به علی نیاز دارند، اظهار داشت:علی انسانی چند بعدی و قهرمان عدالت، جنگ، شجاعت، عرفان، تواضع و بندگی بوده و نمونه کاملی از انسان بعد از پیامبر گرامی اسلام است.
استاندار قزوین با بیان اینکه نام غدیر یعنی انسان برای آینده چه برنامه ای دارد، افزود: با سه عید قربان، فطر و غدیر دین مسلمانان کامل می شود بنابراین تببین و معرفی این اعیاد از اهمیت خاصی برخوردار است.
وی در پایان از خدمات حجت الاسلام حسینی مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر و تشکر کرد و محمدحسین اسماعیلی مدیر جدید را به عنوان یک فرد فرهنگی که تمام سطوح مدیریتی را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی کرده و آشنا با مقوله فرهنگ و هنر است، معرفی نمود.
۷۳۸۹*۶۱۰۱

برچسب‌ها