هفت طرح گازرسانی در سمنان گلنگ‌زنی و افتتاح می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان گفت: هفت طرح گازرسانی روستایی و واحدهای تولیدی و کشاورزی در استان هفته دولت ۹۸ بهره‌برداری و گلنگ‌زنی می‌شود.

علیرضا شریفی نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: برای افتتاح و کلنگ‌زنی طرح های شرکت گاز استان سمنان در هفته دولت بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی یا هزینه شده است.
وی با بیان اینکه اکنون ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۸۷ درصد جمعیت روستایی استان سمنان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند، ابراز داشت: در هفته دولت با بهره برداری از طرح‌های گازرسانی، روستاهای قلعه بالا و درخانیاب شهرستان شاهرود و طزره در شهرستان دامغان از نعمت گاز طبیعی برخوردار می شوند و با اجرای طرح‌های در دست اقدام تا پایان سال ۹۸ ضریب نفوذ گاز در روستاهای استان به حدود ۹۰ درصد می‌رسد.
مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان با اشاره به مصرف ۷۰ درصدی گاز استان در بخش نیروگاه و صنعت افزود: هفته دولت عملیات توسعه گازرسانی به واحدهای تولیدی و کشاورزی در شاهرود، سمنان، دامغان و گرمسار نیز با اعتباری بالغ بر ۹۳ میلیارد ریال آغاز می شود.
شریفی نژاد خاطرنشان کرد: ضریب نفوذ گاز در روستاهای کشور ۷۳ درصد گزارش شده و بر اساس این آمار وضعیت گازرسانی به روستاهای استان سمنان مطلوب است.
وی یادآور شد: با وجود پراکندگی وسیع جمعیت در استان سمنان، ضریب نفوذ گاز در روستاهای استان به مراتب بالاتر از میانگین کشوری است .
مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان گفت: طی ۶ سال گذشته، ۹۱ روستای استان گازرسانی و یکهزار ۱۹۱ کیلومتر شبکه زیرساخت گاز در استان سمنان اجرا شد.
دوم تا هشتم شهریورماه هفته دولت نامگذاری شده است. 
۷۳۴۲/۶۱۰۳

اخبار مرتبط