۳۰ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۹
کد خبرنگار: 958
کد خبر: 83445066
۰ نفر
حمایت مردمی از تظاهرات دانشجویان الجزایری

 تهران – ایرنا- مردم الجزایر با پیوستن به تظاهرات هفتگی دانشجویان، حمایت خود را از مطالبات آن ها و ایجاد تغییرات بنیادین در ساختار نظام حاکم بر کشور اعلام کردند.

به گزارش روزنامه الجزایری "الخبر"، صدها دانشجوی الجزایری دیروز ( سه شنبه ) در بیست و ششمین سه شنبه اعتراضات خود با آمدن به خیابان  ها بار دیگر بر حمایت خود از جنبش مردمی تاکید و خواستار کناره گیری تمام مظاهر دولت قبل شدند.

موضوعی که این هفته از اعتراضات را از تظاهرات هفته های گذشته متمایز می کرد، حضور مردم در تظاهرات دانشجویان بود.

روزنامه "المشوار السیاسی" الجزایر با اشاره به تظاهرات مسالمت آمیز روز گذشته، تاکید کرد که شهروندان الجزایری پیشتر تهدید کرده بودند که به صف اعتراضات دانشجویان می پیوندند.

این روزنامه الجزایری ادامه داد:  دانشجویان با سر دادن شعارهایی مخالفت خود را با حضور مقامات دولت قبل اعلام و خواستار محاکمه متهمین به فساد شدند و تاکید کردند که تا اجرای مطالباتشان به اعتراض ادامه می دهند.

خشم و نارضایتی مردم الجزایر همچنان ادامه دارد، آن ها خواستار برکناری «عبدالقادر بن صالح» رییس جمهوری موقت و «نور الدین بدوی» نخست وزیر هستند که از زمان انقلاب الجزایر در سال ۱۹۶۲ به نحوی در قدرت حضور دارند.

الجزایر این روزها شاهد تغییراتی اساسی در ساختار سیاسی خود است. این تغییرات در پی اعتراض‌های مردمی از سوم اسفند سال گذشته و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری الجزایر آغاز شد.

مردم الجزایر به حضور بوتفلیقه در انتخابات ریاست جمهوری برای پنجمین بار متوالی معترض بودند. اتفاقی که سرانجام بوتفلیقه را مجبور کرد تا پس از ۲۰ سال با قدرت خداحافظی کند.

پس از کناره گیری بوتفلیقه، "عبدالقادر بن صالح" رئیس پارلمان این کشور طبق ماده ۱۰۲ قانون اساسی به صورت موقت پست ریاست جمهوری را بر عهده گرفت، اما استعفای بوتفلیقه و انتصاب بن صالح، از شدت نارضایتی‌ها کم نکرد و مردم الجزایر همچنان خواستار برکناری تمام مقام‌های دولت پیشین هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =