۳۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۱۶
کد خبرنگار: 2140
کد خبر: 83445059
۰ نفر

برچسب‌ها

توسعه زیرساخت روستاهای هدف گردشگری باید در اولویت باشد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه با اشاره به مصوبه استانداری مبنی بر فراهم ساختن زیرساخت های گردشگری رویداد جهانی ۲۰۲۰ گفت: دستگاه های اجرایی و فرمانداران باتوجه به محدودیت منابع اعتباری، باید توسعه زیرساخت هایی مانند آسفالت و یا تعمیر جاده، آب، برق، تلفن و اینترنت روستاهای هدف گردشگری و بوم گردی استان را در اولویت برنامه های خود قرار دهند.

امید قادری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: تاکنون ۵۰۵ روستای هدف گردشگری و بوم گردی در استان شناسایی شده که در مرحله بعد از این تعداد چند روستا به عنوان روستای اصلی هدف گردشگری در رویداد بین المللی جهانی ۲۰۲۰ معرفی می شوند.

وی سازماندهی، هدایت، بازاریابی و تبلیغات اماکن گردشگری استان را از جمله برنامه های اصلی میراث فرهنگی در رویداد ۲۰۲۰ اعلام کرد و یکی از مهم ترین برنامه های جهانی برای شناساندن و معرفی اماکن گردشگری را «برندسازی و رویدادسازی» عنوان کرد.

او در ادامه با اشاره به برگزاری جشنواره میوه های بهشتی در دالاهو گفت: درصدیم در سالجاری انواع ورزش های هوانوردی و صخره نوردی و جشنواره های مختلف را در استان برگزار کنیم تا هم تمرینی برای برگزاری رویداد ۲۰۲۰ و هم فرصتی برای معرفی نقاط گردشگری استان به سراسر کشور باشد.

قادری از دیگر اقدام ها برای معرفی جاذبه های تاریخی و طبیعی استان را تهیه انواع بسته ها و تیزر تبلیغاتی دانست و گفت: بزودی این بسته های تبلیغاتی راجع به اماکن تاریخی و طبیعی استان تدوین می شود و درصدد هستیم امکان چارترهای ارزان قیمت را نیز از سراسر کشور به استان فراهم کنیم.

اربعین فرصت خوبی برای معرفی استان کرمانشاه است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود مراسم اربعین را فرصتی بزرگ برای معرفی نقاط گردشگری و تاریخی استان دانست و گفت: در این راستا در نظر داریم بسته های فرهنگی و تبلیغاتی معرفی استان را در موکب ها، اقامت گاه ها و هتل ها قرار دهیم تا زوار در جریان سفر زیارتی خود با نقاط گردشگری کرمانشاه آشنا شوند.

قادری در ادامه به بازگشایی مرز خسروی و عبور زوار از آن در سالجاری اشاره کرد و افزود: در ستاد اربعین اداره کل میراث فرهنگی، امکان اقامت برای چهار هزار و ۵۰۰ نفر در شب پیش بینی شده که از این تعداد فقط ۱۳ هتل در شهر قصرشیرین وجود دارد و در نظر داریم اتوبوس های ویژه (vip) برای انتقال زوار به مرز را راه اندازی کنیم.

  استان کرمانشاه بیش از چهار هزار و ۲۰۰ اثر تاریخی شناسایی شده دارد که تاکنون بیش از ۲ هزار ۲۰۰ اثر آن ثبت ملی شده است.
کتیبه داریوش هخامنشی در بیستون تنها اثر ثبت شده جهانی استان کرمانشاه به شمار می رود.

مسئولان استان درصدد هستند منطقه گردشگری اورامانات و آثار تاریخی تاق بستان را نیز به ثبت جهانی برسانند.

۳۲۰۹/۸۰۶۶