۳۰ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۲
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 83444981
۰ نفر

برچسب‌ها

جابه جایی بیش از  ۳۴ میلیون تن کالا از بنادر هرمزگان

بندرعباس-ایرنا- ۳۴ میلیون و ۲۴۶ هزار و ۶۳۸ تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی از ابتدای فروردین تا ابتدای مرداد ماه امسال از بنادر هرمزگان تخلیه و بارگیری شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: ۲۳ میلیون و ۱۳۵ هزار تن مربوط به کالای غیر نفتی و ۱۱میلیون و ۱۱۱ هزار تن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد. 
 الله مراد عفیفی پور روز چهارشنبه در تشریح گزارش  عملکرد مجموعه ۷۱ بندرهرمزگان افزود: در این مدت ۱۴میلیون و ۱۶۴ هزار و ۷۹۴ تن کالای غیرنفتی با افزایش ۱۱.۴ درصدی از بنادر تجاری استان صادر شده است.
وی بیان داشت: یک میلیون و ۲۶۳ هزار و ۸۰۴ تن از کالاهای غیرنفتی با افزایش ۲۵درصدی ترانشیپ و یک میلیون و ۲۸۶ هزار تن نیز ترانزیت شد. 
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از کابوتاژ (کران بری) ۲ میلیون و ۹۱۵ هزار و ۲۸۰ تن با افزایش ۹ درصدی و واردات سه میلیون و ۱۹۳ هزار و ۴۹۸ تن کالای غیرنفتی با افزایش ۱۵درصدی در بنادر استان خبر داد. 
وی گفت: میزان صادرات فرآورده های نفتی نیز  از بنادر هرمزگان چهار میلیون و ۱۵۸  هزار و ۲۹۴ تن است.
عفیفی پور یادآور شد: در مدت یاد شده، ۲۴هزار و ۶۲۳ تن با افزایش ۶۰درصدی در همسنجی با پارسال ترانزیت و ۶  میلیون و ۹۲۸ هزار تن با افزایش ۹درصدی کابوتاژ شد.

تخلیه و بارگیری ۵۴۱هزار کانتینر در بنادر  هرمزگان مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار داشت: در چهار ماهه نخست سالجارهی، ۵۴۱ هزار و ۶۹ TEU کانتینر (هر تی.ای. یو معادل یک کانتینر بیست فوت) در مجموعه بنادر بازرگانی این استان تخلیه و بارگیری شد . 

ثبت ترابری ۷میلیون سفر دریایی درهرمزگان
عفیفی پور  هرمزگان را پایتخت مسافرت های دریایی ایران عنوان کرد و گفت: از آغاز امسال تا ابتدای مردادماه جاری ترابری هفت میلیون و ۱۸۹ هزار و ۹۰۱ نفر سفر در بنادر و پایانه های مسافری دریایی این استان به ثبت رسید. 
وی  از پهلوگیری ۲۸ هزار و ۴۲۰ فروند شناور در بنادر  هرمزگان خبر داد و گفت: هزار و ۸۱۲ فروند کشتی بالای هزار تن و ۲۶ هزار و ۶۰۸ فروند زیر هزار تن وزن داشته است. 
۷۱۹۵/۶۰۴۸

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =