۳۰ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۷
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 83444934
۰ نفر
پاکستان و افغانستان ، مذاکرات فراتر از مرزها

اسلام آباد - ایرنا - دور جدید گفت وگوها میان نخبگان پاکستان و افغانستان شامل دیپلمات ها، نمایندگان پارلمان و کارشناسان با عنوان ابتکار «فراتر از مرزها» برای کمک به ترمیم و بهبود روابط میان دو کشور همسایه از امروز (چهارشنبه) در اسلام آباد برگزار می شود.

به گزارش رسانه های پاکستان، پنجمین نشست گفت وگوهای فراتر از مرزها به همت اندیشکده پژوهش ومطالعات امنیتی (CRSS) اسلام آباد و سازمان مطالعات اقتصادی و صلح افغانستان (OESP) برگزار می شود.

«امتیاز گل» رئیس اندیشکده پاکستانی گفت: اعضای هیات های دو کشور قرار است ضمن دیدار با مقامات ارشد دولت پاکستان، از دانشگاه های مختلف در پایتخت بازدید کنند و در این میان نشست ها و رایزنی هایی نیز درخصوص بهبود روابط دو جانبه، مذاکرات صلح میان طالبان و آمریکا، بررسی مشکلات پیش روی پناهجویان افغان، دانشجویان، تجارت و مسائل اخذ روادید انجام خواهد شد.

«خالد پشتون» نماینده سابق پارلمان افغانستان ریاست هیات 13 نفره نخبگان این کشور را برعهده خواهد داشت و مذاکرات رسمی میان هیات دو کشور از امروز در اسلام آباد برگزار می شود.

منابع خبری گفتند: رایزنی های پاکستان و افغانستان در قالب ابتکار فراتر از مرزها در حالی برگزار می شود که نشانه هایی از پیشرفت در روابط دو کشور دیده شده و از سوی دیگر مذاکرات آمریکا و طالبان نیز در حال نزدیک شدن به توافق صلح است.

اواخر خردادماه امسال «اشرف غنی» رئیس جمهوری افغانستان به دعوت «عمران خان» نخست وزیر پاکستان، سفر رسمی به این کشور انجام داد. طرفین در جریان این سفر توافق کردند که آنان با مشارکت در بخش های سیاسی، تجاری، انرژی، توسعه و ثبات می توانند همکاری های نزدیک و برابری با یکدیگر داشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =