۳۰ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۵۱
کد خبرنگار: 2173
کد خبر: 83444889
۰ نفر

برچسب‌ها

مالک فکر خود باشید

تهران- ایرنا- همه ما همانطور که صاحب و مالک اسباب‌بازی‌ها، مداد، دفتر، کیف مدرسه و بسیاری از وسایل خود هستیم و از آن‌ها حفاظت می‌کنیم، باید مالک فکر، ایده و نوآوری‌های خود نیز باشیم.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، «مالک فکر خود باشید» عنوان کتابی است که با حمایت کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر شد تا گامی برای آشنایی اقشار مختلف با موضوع مالکیت فکری برداشته شود.

آموزش مباحث مرتبط با مالکیت فکری با دانش‌آموزان موضوع اصلی این کتاب است. همچنین در بخش‌های مختلف آن با استفاده از کارگاه‌ها، پی نما(کمیک استریپ) و سؤال‌های صحیح- ناصحیح، زمینه برای آموزش دانش‌آموزان فراهم شده است. در این کتاب سعی شده به شیوه‌ای جذاب و هوشمند مطالب به دانش‌آموزان منتقل شود. کتاب دارای شش فصل است که در همه آن‌ها با زبانی شیوا به بیان موضوع مالکیت فکری پرداخته است.

 درباره ضرورت پرداختن به این موضوع نیز باید گفت، حمایت از ایده‌های خلاقانه ابزاری موثر برای توسعه حوزه مالکیت فکری فراهم می‌کند. پس آشنایی عموم مردم با این مباحث و اهمیت آن نیز اقدامی برای گسترش آن است و در این میان دانش‌آموزان به عنوان سازندگان آینده این سرزمین جایگاه ویژه‌ای دارند.

از آنجایی که آموزش در این حوزه و حمایت از ایده‌های نوآور در سنین پایین اهمیت و تاثیر بیشتری دارد، تدوین محتوا در این خصوص ضروری است. اهمیت این موضوع تا حدی است که ادارات ثبت اختراع کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس، کره و همچنین سازمان جهانی مالکیت فکری، سال‌هاست که محتواهای آموزشی مختلفی از جمله کتاب، مقاله و کارگاه‌های آموزشی را با هدف آموزش مالکیت فکری به کودکان و نوجوانان، تهیه و تدوین کرده‌اند.

این کتاب به قلم نگار زاده ختمی مآب در شش فصل و ۷۲ صفحه به حمایت کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به چاپ رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha