ووشوکار سیستان و بلوچستان پرچم ایران را در برونئی به احتزاز در آورد

زاهدان- ایرنا- مدیر کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: یونس شهرکی ووشو کار این استان در رقابت های آسیایی برونئی موفق به کسب مدال طلا برای کشور شد.

ادهم کردزابلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این دوره از رقابت‌های آسیایی با حضور ۴۰۰ ورزشکار از ۲۰ کشور جهان از روز گذشته در برونئی آغاز شده است که شهرکی نماینده سیستان و بلوچستان در وزن منفی ۴۵ کیلوگرم با شکست حریفان خود موفق به کسب این موفقیت برای کشور و استان شد.

وی افزود: عباس شیبک رئیس هیات ووشو سیستان و بلوچستان نیزدر این دوره از رقابت‌های آسیایی به عنوان مربی تیم ملی را همراهی می‌کند.

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان ادامه داد: ووشو این استان در سالهای اخیر شاهد تحولات خوبی بوده به طوریکه بسیاری از ورزشکاران این رشته در کشور و جهان خوش درخشیدند.

کرد افزود: ووشوکاران سیستان و بلوچستان سال گذشته با درخشش در عرصه‌های کشوری و جهانی موفق به کسب ۱۳۴ مدال رنگارنگ شدند.

وی قهرمانی رقابت‌های ووشو دانشجویان کشور، نایب قهرمانی در رقابت‌های بانوان کشور، نوجوانان و استعدادهای برتر کشور و رقابت‌های نوجوانان و جوانان کشور را از دیگر موفقیت های ووشوکاران سیستان و بلوچستان در میادین ملی برشمرد.
وی خاطر نشان کرد: ووشو به عنوان یکی از رشته‌های ورزشی پرطرفدار توانسته با فعالیت در بیشتر شهرستان‌های سیستان و بلوچستان بیش از سه هزار ورزشکار را جذب کند.
به گزارش ایرنا بیش از۴۶ هزار ورزشکار در قالب حدود ۵۰ هیات استانی و ۵۰۰ هیات شهرستانی در سیستان و بلوچستان سازماندهی شده اند.

۷۳۱۶**۶۰۸۱

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =