۲۰۲۶ حامی به جمع خانواده کمیته امداد قزوین اضافه شده است

قزوین - ایرنا - ۲۰۲۶ حامی از ابتدای سال جاری تاکنون برای مشارکت در طرح‌های اکرام ایتام و محسنین به جمع کمیته امداد استان قزوین اضافه شده اند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی اداره کل کمیته امداد قزوین روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در حال حاضر با احتساب این آمار،  نزدیک به ۱۹ هزار و ۶۸۰ نفر در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین با کمیته امداد امام خمینی استان همکاری دارند.

فرزاد فرهادی به کمک‌های صورت گرفته از سوی حامیان اشاره کرد و گفت: حامیان کمیته امداد از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۷ میلیارد ریال به کودکان یتیم و محسنین قزوین کمک کردند که به نسبت سال گذشته با افزایش آماری چشمگیری همراه بوده است.

وی به سرانه کمک برای هر کودک یتیم اشاره کرد و گفت: آمارها نشان می دهد که در این مدت به طور میانگین به هر کودک سه میلیون و ۹۵۰ هزار ریال پرداخت شده است که این رقم به نسبت کمک برای هر فرزند محسنین که ۹۳۰ هزار ریال است، رشد چند برابری داشته است.

فرهادی بر ضرورت افزایش کمک های نقدی به فرزندان محسنین تاکید کرد و گفت: اگرچه فرزندان ایتام بدون والدین بوده و حتی پدران آنها فوت کرده اند، اما فرزندان محسنین نیز دارای سرپرستان ناتوانی هستند و لازم است که همانند کودکان ایتام مورد توجه بیشتری قرار گیرند.

آمار فرزندان ایتام و محسنین در استان قزوین چهار هزار و ۷۲۴ نفر است.

۹۹۲۵*۶۱۰۱

اخبار مرتبط