۳۰ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۵
کد خبرنگار: 1008
کد خبر: 83444816
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۳۵ تن بادام در مرند تولید می‌شود

تبریز - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرند گفت: سالانه در حدود ۲۳۵ تن بادام از ۷۳۵ هکتار باغ این شهرستان به ارزش تقریبی ۲۵۰ میلیارد ریال تولید می‌شود.

منوچهر رحمانی روز چهارشنبه در حاشیه نخستین جشنواره بادام شهرستان مرند در روستای دولت آباد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به رتبه بالای شهرستان در تولید برخی محصولات کشاورزی اظهار کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، مدیریت اصلاح باغات، مصرف بهینه، تولید مکانیزاسیون و افزایش مقدار کمی و کیفی تولید و بهره وری از جمله اولویت های ما در بخش کشاورزی است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره های مختلف در این شهرستان گفت: اجرای جشنواره ها بسیار مهم بوده و موجب معرفی انواع محصولات در شهرستان می شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرند افزود: برگزاری این جشنواره ها از جمله جشنواره بادام موجب تقویت انگیزه و افزایش شوق تلاشگران در این عرصه شده و آنها را به افزایش تولید و کشت محصول ترغیب می کند.
وی خاطرنشان کرد: ما می توانیم با معرفی محصول از طریق جشنواره ها، به بازاریابی و فروش محصول کمک کرده و موجبات بهبودی اقتصاد منطقه را فراهم نماییم.
رحمانی اعلام کرد: حدود ۵۱۰ هکتار از باغات بادام شهرستان بارده بوده و ۴۶۰ کیلوگرم در هکتار بادام بدست می آید.

نخستین جشنواره بادام شهرستان مرند با حضور فرماندار شهرستان ویژه مرند و مسوولان شهرستان در روستای دولت آباد برگزار و در پایان از بادام کاران نمونه شهرستان نیز تجلیل و قدردانی شد.
در حاشیه این جشنواره نیز غرفه های عرضه مستقیم بادام و نیز غرفه های نمایش و فروش صنایع دستی و محصولات بومی شهرستان برپا شده بود.

/۳۰۷۱/۹۹۱۶/۶۱۳۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =