۳۰ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۰۶
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83444811
۰ نفر

برچسب‌ها

برتری دانش آموزان استثنایی البرز در مسابقات کشوری

کرج - ایرنا - دانش آموزان استثنایی البرز در مسابقات فرهنگی ، هنری و ورزشی کشور ویژه تابستان ۹۸ موفق به کسب ۱۰ مقام انفرادی و تیمی شدند.

این دوره از مسابقات کشوری به مدت  ۹ روز به میزبانی تهران برگزار شد که در آن دانش آموزان البرز،  مقام های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی البرز گفت: در این مسابقات از استان البرز ۴۰ دانش آموز دختر و پسر به همراه ۱۳ مربی و سرپرست شرکت کردند.

عباس کشاورز  روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: مسابقات کشوری در رشته های  هنرهای آوایی ، احکام ، نماز و عترت ، دوو میدانی ، فوتسال ، بوچیا ، در گروه های نابینا ، کم توان ذهنی ،  ناشنوا  و جسمی حرکتی برگزار شد.

 امیر حسین نوری در انشای نماز در گروه کم توان ذهنی حائز مقام اول کشور شد.

همچنین  میعاد مولایی در گروه ناشنوا و معصومه رضایی در گروه کم توان ذهنی به عنوان مقام آور دوم  در رشته احکام شدند.

 حدیثه شیری در گروه ناشنوا و زهرا روحانی در گروه کم توان ذهنی و علیرضا سوری در گروه نابینا مقام سوم کشوری  را در رشته احکام به دست آوردند.

 گروه سرود  مدرسه موفقیان نیز در گروه ناشنوا در بخش هنرهای آوایی مقام سوم کشور را ازآن خود کرد.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی البرز ادامه داد: رزا پیشتاز در گروه سندروم داون در پرش طول به مقام اول کشوی و رضا عبدالهی در گروه جسمی حرکتی در رشته بوجیا دوم کشوری دست یافت.

کشاورز عنوان کرد: در گروه تیمی این دوره از مسابقات کشوری نیز دانیال طالب لو، امیرحسین باقری و حسین نوعی در رشته دو و میدانی در گروه سندروم داون برای  البرز افتخارآفرینی کردند.

در مدارس استثنایی البرز حدود پنج هزار دانش آموز تحصیل می کنند.

۲۸۱۹/ ۶۱۵۵

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha