۳۰ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲:۰۳
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83444739
۰ نفر
تدابیر شدید امنیتی در فرانسه برای نشست گروه هفت

تهران - ایرنا - مقام های امنیتی فرانسه اعلام کردند که ۱۳ هزار سرباز برای امنیت نشست گروه هفت به تفرجگاه ساحلی بیاریتز اعزام شده اند.

به گزارش بامداد چهارشنبه خبرگزاری فرانسه، کریستوف کاستانر وزیر کشور فرانسه گفت: تفرجگاه ساحلی بیاریتز به عنوان برگزار کننده اجلاس سران گروه این هفته برای محافظت از رهبران جهان از بهشت گشت و گذار به یک قلعه تبدیل می شود.

به گفته کاستانر، با افزایش تدابیر امنیتی معترضین به سختی می توانند به رهبران کشورهای جهان دسترسی داشته باشند.

نیروهای امنیتی فرانسه همچنین برای اطمینان از امنیت نشست در حدود ۱۳ هزار و ۲۰۰ سرباز و هواپیماهای بدون سرنشین در محل مستقر کرده اند.

وزیر کشور فرانسه افزود: در حین برگزاری نشست هرگز هیچ تجمع و اعتراض دردسر آمیزی را تحمل نخواهیم کرد.

مقامات امنیتی فرانسه به معترضان اعلام کرده اند که آنان می توانند مراسم اعتراضی خود را در شهرهای هندایه و ایرون در ۳۰ کیلومتری مرز میان فرانسه و اسپانیا برگزار کنند.

نشست گروه ۷ سال ۲۰۱۹ در فرانسه از تاریخ دوم تا چهارم شهریور در تفرجگاه ساحلی "بیاریتز" برگزار می شود.

انتظار می رود در مجموع ۲۴ هیات خارجی همراه با رهبران «گروه ۷» شامل «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان، «آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن، «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا، «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس و «جوزپه کونته» نخست وزیر ایتالیا روز شنبه ۲۴ اوت از سوی «امانوئل مکرون» در یک شام غیر رسمی پذیرایی شوند.

در این نشست، نمایندگانی از اتحادیه اروپا و سازمان های مهم بین المللی مانند سازمان ملل متحد، صندوق بین المللی پول و سازمان تجارت جهانی نیز شرکت خواهند داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =