۳۰ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱:۲۰
کد خبرنگار: 2201
کد خبر: 83444663
۰ نفر

برچسب‌ها

یک کتابخانه در دزفول تعطیل شد

دزفول-ایرنا- یک باب کتابخانه در دزفول به دلیل تمدید نشدن مجوز فعالیت با دستور مدیرکل کتابخانه های استان خوزستان تعطیل شد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دزفول روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: کتابخانه دکتر محمدصادق پور مهدی از جمله کتابخانه های مشارکتی شهرستان دزفول است که زیر نظر اداره کل کتابخانه های خوزستان است.  

رضا جوروند افزود: این کتابخانه از چند سال پیش فعالیت خود را آغاز کرد که برای تمدید فعالیت نیازمند مجوز می باشد.

وی افزود: پیگیر حل مشکل این کتابخانه هستیم و امیدواریم بزودی مشکل آن حل شود.

وی گفت:کتابخانه عارف نیز که از سالها پیش به علت مخالفت کمیسیون امور بانوان تعطیل شده بود با پیگیری های انجام شده هفته آینده بازگشایی خواهد شد ضمن اینکه کتابخانه سبزقبا نیز فعالیت خود را از سر گرفته است.

روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان نیز درخصوص تعطیلی این کتابخانه اعلام کرد: کتابخانه مشارکتی دکتر پور مهدی در تیرماه سال ۹۴ براساس مجوز نهاد کتابخانه های عمومی کشور و طی تشریفات قانونی فعاایت خود را آغاز کرد و تا سال ۹۶ بصورت رسمی مجوز فعالیت خود را بعداز طی روند قانونی و با نظارت اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان تمدید کرد.  

کلیه کتابخانه های عمومی اعم از مستقل، مشارکتی و حق انتفاع برای فعالیت بخش های خود براساس قانون نحوه تاسیس کتابخانه های عمومی باید دارای مجوز رسمی از نهاد کتابخانه های عمومی کشور باشند و صدور مجوز فعالیت اولیه برای کتابخانه عمومی بصورت مشارکتی و یا مستقل پس از طی مراحل به مدت یکسال از سوی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان انجام و در صورت تائید عملکرد مطلوب کتابخانه در پایان دوره تمدید می شود.

  کتابخانه مشارکتی دکتر پور مهدی شهرستان دزفول نیز در طول این چند سال(تا سال ۹۶) مجوز لازم برای ادامه فعالیت را مطابق شیوه نامه تأسیس کتابخانه های عمومی مشارکتی و مستقل و نحوه نظارت بر ارائه خدمات آنها " مصوب مورخ ۱۱/ ۱۲/ ۸۷ هیأت امنای کتابخانه‌های عمومی کشور را داشته است و برای ادامه همکاری براساس این شیوه نامه، می بایست روند قانونی و تشریفات لازم تا کسب مجوز از نهاد کتابخانه های عمومی کشور و استان را طی نماید لذا پس از درخواست متقاضی و ارسال مدارک این کتابخانه، پس از طی تشریفات قانونی، مجوز این کتابخانه به مدت یکسال دیگر مطابق سال های گذشته تمدید خواهد شد.

۲۶ کتابخانه نهادی و مشارکتی در دزفول فعال است.

کتابخانه عمومی پور مهدی سال ۹۴ در منطقه بهاران دزفول به همت پزشک نیک اندیش محمدصادق پورمهدی و همسرش با ظرفیت ۲۰ هزار جلد کتاب راه اندازی شد.

۷۲۷۸/۳٠۲۲

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =