۲۹ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۷
کد خبرنگار: 1154
کد خبر: 83444580
۱ نفر

برچسب‌ها

بازسازی نمادین واقعه غدیر و اطعام ۲۰ هزار نفر در میبد

یزد- ایرنا- همزمان با سالروز عید غدیر همانند سال‌های گذشته امروز سه شنبه کاروان حجه الوداع معروف به «کاروان اشراق ولایت» در میبد به حرکت درآمد و واقعه این روز با حضور گسترده مردم به صورت نمادین بازسازی و سپس از ۲۰ هزار نفر در سفره غدیر پذیرایی شد.

یکی از دست اندرکاران این کاروان به خبرنگار ایرنا گفت: از سال‌ها قبل به مناسبت عید غدیر در محله فیروزآباد میبد برای ۶۰۰ نفر غذا تهیه می‌شد  که این تعداد از سال ۸۳ به تدریج افزایش یافت و به حدود پنج هزار نفر رسید.

سید اسماعیل اسعدی افزود: از سال ۸۵ با هم اندیشی ،کاروان اشراق ولایت راه اندازی شد و امروز پس از حرکت از  میدان شهرداری در حسینیه بزرگ فیروزآباد جمع شدند و این برنامه هر ساله اجرا می‌شود.

وی یادآور شد: سال‌های اولیه راه اندازی کاروان برای ۱۲ هزار نفر غذا پخت و توزیع می‌شد که  ۲، سه سال اخیر این تعداد به ۲۰ هزار نفر رسید و احتمال افزایش آن در سال‌های بعد وجود دارد .

اسعدی تصریح کرد: این کاروان متعلق به محلات و روستاهای مختلف میبد است و هدف اصلی آن آشنایی مردم با واقعه غدیر است.

وی ادامه داد : مجری کاروان با ساخت سالن ورزشی در نزدیکی مکان ستاد به فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی می‌پردازد.

همچنین دست اندرکار کاروان اشراق ولایت میبد با اشاره به اینکه حدود ۳۰۰ نفر در راه اندازی کاروان مشارکت دارند ، اظهار داشت : این برنامه در مجموع مردمی است، سپاه ، بسیج ، نیروی انتظامی ، شهرداری و... دربرگزاری آن همکاری دارندریال در سال ۸۵ که برای اولین بار کاروان در میبد راه اندازی شد، سال‌های بعد در تعدادی از شهرها و روستاهای کشور هم راه اندازی شده است.

به گفته علی اکبر میرمحمدی دمام زن هیئت مذهبی صدرآباد رستاق است که با کاروان اشراق همکاری دارد  که دمام و سنج بیشتر در شهرهای جنوبی کشور در مراسم عزاداری و جشن‌ها نواخته می‌شود.

مراسم غدیر امسال با حضور گسترده مردم و مشارکت محله‌های مختلف میبد برگزار و در حسینیه مراسم نمادین غدیرخم نیز اجرا شد.

مرکز شهرستان ۱۰۴ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.

۹۹۳۴ ۲۰۴۷/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =