جشن‌های قربان تا غدیر در شهرهای سیستان و بلوچستان در حال برگزاریست

زاهدان- ایرنا- معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: جشن‌های قربان تا غدیر به همراه معرفی فرهنگ و هنر استان در شهرهای مختلف این استان در حال برگزاری است.

مرتضی سلطانی نژاد روز سه‌شنبه با تبریک عیدسعید غدیرخم اظهار داشت: هدف از برگزاری این جشن‌ها، گرامیداشت اعیاد شریف قربان و غدیر و ایجاد روحیه نشاط برای مردم سیستان و بلوچستان است.

وی ضمن تقدیر از همکاری انجمن‌های فرهنگی و هنری گفت: انجام اینگونه فعالیت‌ها در معرفی اعیاد مذهبی و دینی بسیار تاثیرگذار است.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان افزود: جشن‌های قربان تا غدیر و گرامیداشت دهه ولایت و امامت از عید قربان در سراسر استان با همکاری این اداره کل آغاز شده و با اجرای هنرمندان مطرح استانی تا امروز (عید غدیر) ادامه دارد.

وی بیان کرد: علاوه بر برنامه‌های متنوع اجرا شده توسط هنرمندان و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، همچنین آیین‌های مختلفی از جمله بازسازی واقعه غدیر و جشن و سرور، اجرای موسیقی محلی، برپایی ایستگاه‌های صلواتی، پخش شربت و شیرینی و آذین بندی مساجد، معابر و اماکن عمومی و خصوصی از سوی دستگاه‌های مختلف و مردم در سراسر استان برگزار شده و همچنان تا امشب ادامه دارد.

۹۹۲۳ **۶۰۸۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =