شروع مقتدرانه ایران در بازی‌های ورزشی پیوند اعضا

تهران - ایرنا - بیست و دومین دوره بازی‌های جهانی بیماران خاص و پیوند اعضاء در شرایطی به میزبانی نیوکاسل انگلستان آغاز شد که نمایندگان کشورمان تاکنون ۲۱ مدال خوش‌رنگ برای ورزش ایران به ارمغان آوردند.  

بازی‌های جهانی بیماران خاص و پیوند اعضا با حضور ۵۲ کشور و بیش از ۴۰۰۰ ورزشکار از یکشنبه ۲۷ مرداد ماه آغاز و تا جمعه اول شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

براساس اعلام فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضاء، کاروان اعزامی کشورمان متشکل از ۶۰ ورزشکار و مربی در شرایطی کار خود را در این مسابقات آغاز کرد که پرچمداری ایران در مراسم افتتاحیه بر عهده «کلثوم ابراهیمی»  بود.

در مراسم افتتاحیه که با حضور مسئولان فدراسیون جهانی و رئیس فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضاء کشورمان در مرکز ورزش‌های نیوکاسل انگلستان برگزار شد، پیام «توماس باخ» رئیس کمیته بین المللی المپیک توسط «کریس توماس» رئیس فدراسیون جهانی ورزش پیوند اعضاء قرائت شد.  

در ۲ روز نخست این مسابقات ورزشکاران کشورمان موفق به کسب ۲۱ مدال شامل ۹  طلا، ۸ نقره و ۴ گردن آویز برنز شدند که به این شرح است:

اسکواش: فتانه فرهانی و مرضیه یارخلجی (طلا)، شیوا سرحدی و حسین رضایی (نقره)، پانیذ محمودی و امین صانعی (برنز)
دو و میدانی و  ماده پنج کیلومتر جاده: مرتضی فنائی (برنز)

تیر و کمان: مرضیه یارخلجی (طلا) و سعید تسلیمی (نقره)

پتانک:
بخش انفرادی: فتانه فرهانی، معصومه رضایی، اشرف مرادی و سیما کریمی (طلا) و الهام محمدی و مصطفی آرمزد (نقره)

بخش دوبل: الهام محمدی تقدیر و بهاره بیگی (طلا)، مریم فریدونی و اشرف مرادی (نقره) و معصومه رضایی و سحر مهدوی پور (برنز)

بولینگ و در بخش انفرادی: کلثوم ابراهیمی و فاطمه رمضانی (نقره)

دوچرخه سواری تایم تریل: محمد جواد حفظی (طلا)

این مسابقات امروز (سه شنبه) و در روز سوم در رشته های شنا، دوچرخه سواری ۳۰ کیلومتر، بدمینتون انفرادی، بولینگ ۲ نفره ادامه خواهد یافت و نمایندگان کشورمان برای کسب مدال به مصاف رقیبان خود می روند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =