۲۹ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۵
کد خبرنگار: 2456
کد خبر: 83444303
۰ نفر
عون: تسلیم فشار آمریکا نمی شوم

بیروت - ایرنا - رئیس جمهوری لبنان تاکید کرد: در برابر فشار آمریکا تسلیم نمی شوم و در اصل، ماهیت و طبیعت ما هیچ فشاری را نمی پذیرد.

به گزارش منابع لبنانی از جمله خبرگزاری رسمی این کشور، "میشل عون" در کاخ تابستانی خود در گفت وگوی مطبوعاتی، اعمال فشار آمریکا علیه دولت لبنان را تکذیب کرد و اظهار داشت: نه آمریکا دخالت کرده و نه طبیعت ما فشارها را قبول می کند.

در همین ارتباط روزنامه های الشرق، الحیات و اللواء لبنان نوشتند: عون در مورد شایعه های مربوط به اینکه آمریکا از او خواسته است، "جبران باسیل" وزیر امور خارجه را کنار بگذارد، گفت، من نه جبران باسیل و نه هیچ انسان دیگری را دور نمی کنم، در این کار منافعی ندارم؛ باسیل رئیس حزب جریان آزاد ملی و رئیس بزرگترین فراکسیون پارلمانی است، مدتی است بسیاری می گویند این باسیل است که رئیس جمهور است و من می خندم.

رئیس جمهور لبنان ادامه داد: بسیاری از سیاستمداران بلندپایه لبنان از من خواسته و می خواهند، در برخی موارد سیاسی که برای آنها خوشایند نیست، باسیل را تحت فشار قرار دهم، اما پاسخ من همواره این بوده که بروید و در مورد این موضوع با باسیل صحبت کنید؛ آیا یکی از شما قبول می کند که او را تحت فشار قرار دهم؟

وی افزود: توصیه هایی به باسیل و سایرین دارم، اما نه او و نه دیگران را تحت فشار قرار نمی دهم و گاهی روزنامه ها به من اعتراض می کنند اما نمی خواهم با کسی وارد بحث شوم.

عون همچنین گفت: در مورد اخبار مربوط به تصمیم آمریکا مبنی بر اعمال فشار بر شخصیت های مسیحی لبنانی چیزی نشنیده و اطلاعی ندارم.

این موضع رئیس جمهوری لبنان در حالیست که "سعد حریری" نخست وزیر این کشور که دوشنبه گذشته به آمریکا سفر کرده بود، بامداد امروز به بیروت بازگشت؛ سفری که در جریان آن اخبار متعددی مبنی بر تشدید تحریم های واشنگتن بر شخصیت های نزدیک به حزب الله از جمله شخصیت های مسیحی لبنان منتشر شد.

همچنین در دیدار حریری با «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا که هفته گذشته انجام گرفت، پمپئو از گسترش دایره فشارهای آمریکا بر افراد و شخصیت های نزدیک به حزب الله لبنان خبر داد.

روز گذشته (دوشنبه) نیز روزنامه الاخبار مطلبی با این مضمون که شخصیت ها و احزاب مسیحی لبنان که آمریکا آنان را به حزب الله نزدیک می بیند، در تیررس تحریم های آمریکایی قرار دارند، منتشر کرد و در این خصوص به جریان آزاد ملی به رهبری جبران باسیل و جریان "المرده" به رهبری سلیمان فرنجیه اشاره کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار جهان