۲۹ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۴
کد خبرنگار: 1330
کد خبر: 83444245
۰ نفر

برچسب‌ها

گرد و خاک مهمان نوار شرقی کشور

تهران-ایرنا- یک کارشناس سازمان هواشناسی کشوری گفت: در سه روز آینده نوار شرقی کشور شامل زابل،استان‌های یزد، کرمان نقاط جنوبی خراسان جنوبی و خراسان رضوی شاهد وزش باد شدید و گرد و غبار خواهد بود.

امین حسین نقشینه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار داشت: قدرت این باد مثل طوفان‌های گذشته نیست و ضعیف شده است. با این وجود انتظار می رود در برخی نقاط مستعد باد، گرد و غبار ایجاد کند.

وی ادامه داد: امروز بعد از ظهر  ارتفاعات استان البرز، غرب مازندران و نقاطی از آذربایجان غربی، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان، نقاطی از هرمزگان به طور کلی مناطق مرتفع شاهد افزایش ابر با رگبار پراکنده و گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد خواهند بود.

این کارشناس هواشناسی اظهار داشت: این شرایط فردا نیز در این مناطق برقرار است و علاوه بر آن در ساعات بعد از ظهر پنجشنبه و جمعه برای مناطق جنوب شرق استان بوشهر، جنوب کرمان، نقاطی از هرمزگان، بوشهر و قسمت‌هایی از زاگرس مرکزی و جنوبی، نقاطی از چهار محال و بختیاری و کهکیلویه و بویر احمد و غرب فارس رشد ابر، رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد برق پیش بینی شده است.

به گفته نقشینه روز شنبه بیشتر مناطق کشور جوی آرام دارند و آسمانی صاف و آفتابی پیش بینی شده است.

پایتخت صاف است

وی عنوان کرد: آسمان پایتخت طی ۵ روز آینده صاف است و در نقاطی وزش باد دارد. امروز بعد از ظهر ارتفاعات شمال استان و شهرهای فیروزکوه و دماوند نیمه ابری خواهد بود.

نقشینه اعلام کرد: امروز بیشینه دما مهرآباد ۳۶ درجه سانتی گراد و کمینه ۲۴ است و فردا بیشینه دمای این منطقه ۳۴ درجه سانتی گراد است. همچنین دمای بیشینه شمیرانات ۳۴ درجه سانتی گراد و کمینه ۲۰ است.

اهواز گرمترین مرکز استان

بر اساس اظهارات این کارشناس هواشناسی، گرمترین مرکز استان امروز و فردا اهواز با ۴۶ درجه سانتی گراد و خنک‌ترین مرکز استان امروز اردبیل با ۷ درجه سانتی گراد است. همچنین در میان ایستگاه های هواشناسی کشور فرودگاه اردبیل با ۴ درجه بالای صفر خنک ترین ایستگاه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =