سومین جشنواره نوایش برگزیدگان خود را شناخت

تهران- ایرنا- مراسم اختتامیه سومین جشنواره نوایش در ساختمان رادیو نمایش برگزار شد.

آیین اختتامیه سومین جشنواره نمایش های کوتاه (نوایش) ساعت ۱۸ امروز دوشنبه (۲۸ مرداد ماه) با حضور اهالی هنر و با اجرای مهدی طهماسبی و خواجه نصیر در ساختمان رادیو نمایش برگزار شد.

۴۸۶ اثر به این جشنواره رسید
حمید رضا افتخاری مدیر شبکه نمایش، در ابتدای آیین اختتامیه سومین جشنواره نمایش های کوتاه گزارشی در خصوص این جشنواره داد و گفت: جشنواره نوایش یک جشنواره تخصصی است و برگزاری چنین جشنواره ای زمان زیادی می خواهد اما ما کمتر از دو ماه توانستیم جشنواره نمایش را با رویکرد ولایت مداری برکزار کردیم.

وی تصریح کرد: کمتر از یک ماه ۴۸۶ اثر به این جشنواره ارسال شد و در این میان ۳۶۸ اثر به بخش داوری راه یافت.

مدیر شبکه نمایش در ادامه افزود: فاصله برگزاری دومین جشنواره نمایش های کوتاه تا سومین جشنواره نمایش های کوتاه ۶ سال طول کشید. امیدوارم همه چیز برای برگزاری چهارمین جشنواره نمایش های کوتاه خوب پیش برود تا بتوانیم سال بعد چهارمین جشنواره نوایش را برگزار کنیم.

تقدیر شده ها در بخش اصلی و مردمی
لوح و تندیس، هلیا توحید لو برای قام قام بیب بیب

لوح تقدیر، هانا توحید لو برای قام قام بیب بیب

لوح تقدیر، طاها اسماعیلی برای نمایش معجزه و لالایی خدا

لوح تقدیر به پاس حضور متعهدانه، محمدرضا قبادی فرد

لوح تقدیر صدابرداری، فرزاد شریفی 

در بخشی دیگر از این مراسم حمید منوچهری و مینو جبارزاده از جمله پیشکسوتان رادیو جوایز  برگزیدگان بخش مردمی را اهدا کردند.

برگزیدگان بخش مردمی 
لوح تقدیر و جایزه نقدی پانصد هزار تومان تعلق گرفت به سید مسعود اکبری برای نمایش «گاهی به پشت سرت نگاه کن»

تندیس جشنواره و لوح تقدیر و جایزه نقدی هشتصد هزار تومان زینب مقصودی برای نمایش «نفس»

برگزیدگان بخش بازیگری
علی میلانی برای نمایش « دوستی» 
شهین نجف زاده برای نمایش « اطلاعات لطفا» 

برگزیدگان بخش تهیه کننده و نویسنده برتر
تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی یک میلیون تومانی در بخش تهیه کنندگی تعلق گرفت به سید مبین بوی افزار برای نمایش «یک روز تعطیل» 
تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی یک میلیون تومانی در بخش نمایشنامه و نویسندگی تعلق گرفت به شیوا رفیعیان برای نمایش «ستاره دنباله دار »

برگزیدگان بخش کارگردانی و جایزه ویژه هیئت داوران
تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی یک میلیون تومانی در بخش کارگردانی تعلق گرفت به شیوا رفیعیان برای نمایش ستاره «دنباله دار»
تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی یک میلیون تومانی در بخش جایزه ویژه هیئت داوران تعلق گرفت به فریبا متخصص برای نمایش «بر ذمه زمین»

برگزیده اثر برتر 
تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی یک میلیون تومانی در بخش اثر برتر تعلق گرفت به ایول آفاخانی برای نمایش « چله نشین» 

نمایش رادیویی می تواند بر شنونده های رادیویی بیافزاید
حمید شاه‌آبادی، در پایان این مراسم، گفت: این جشنواره فراز و فرودهای خود به اینجا رسید. در فصل جدید اداره کل نمایشی باید یک بار دیگر سراغ حوزه نمایش رادیویی برود .نمایش رادیویی باید امروز بیان گر سبک زندگی مردم و افتخارات مردم باشد. نمایش رادیویی می تواند بر شنونده‌های رادیویی بی‌افزاید. 

معاون صدای جمهوری اسلامی، تصریح کرد: اگر ما رادیو را می خواهیم و دوست داریم پرچم رادیو بالا باشد و بر مخاطبانش افزوده شود باید به ظرفیت رادیو نمایش بیافزاریم. نو آوری کنیم و باید برای نمایش های کوتاه رادیویی وقت بگذاریم. 

وی افزود: عرصه ارتباط با مخاطب امروز نیازمند نو آوری و خلق صحنه‌های جدید و نمایش‌های کوتاه است. جوانان در کنار پیشکسوتان دست به دست هم داده و برای بهتر شدن آثار در این رادیو قدم بر دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =