استادان دانشگاه آزاد با آموزش‌های مهارت‌محور توانمند می‌شوند

تهران - ایرنا - رئیس مرکز آموزش های مهارتی واحد یادگار امام خمینی (ره) دانشگاه آزاد گفت: این واحد دانشگاهی بنا دارد در قالب تفاهم نامه با دانشگاه کلن آلمان، نسبت به توانمندسازی آموزش های مهارت محور استادان اقدام کند.

«محمدرضا ابراهیم‌زاده» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش اظهار داشت: این تفاهم نامه تلاش می کند تا برای آموزش به استادان ایرانی با موضوع مهارت محوری گام های بلندی برداشته و مهارت آموزی در کشور را رواج دهد.

رئیس مرکز آموزش های مهارتی واحد یادگار امام خمینی (ره) ادامه داد: ایجاد سازمان  فنی و حرفه ای، دانشگاه علمی و کاربردی و کاردانش، سیستم های برگرفته از آلمان هستند اما با ورود به کشور عملکرد مناسبی نداشته و با شکست رو به رو شده اند.

ابراهیم زاده افزود: این واحد دانشگاهی از آبان سال ۹۶ اشتباهات سیستم های مهارت محور گذشته را بررسی کرده تا با اصلاح روش ها به یک سیستم مطلوب دست یابد.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه در واحد یادگار امام خمینی (ره) دانشگاه آزاد انجام می شود و محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد نیز از این پروژه حمایت می کند.

رئیس مرکز آموزش های مهارتی واحد یادگار امام خمینی (ره) دانشگاه آزاد تصریح کرد: دانشگاه با ورود به بحث آموزش های مهارت محور در صدد انجام آموزشی است که منجر به کارآفرینی و افزایش مهارت در دانشجویان شود.

ابراهیم زاده افزود: افراد پس از گذراندن یک دوره مهارتی ، برای ورود به بازار کار و بر عهده کردن وظایف آماده می شوند.

رئیس مرکز آموزش های مهارتی واحد یادگار امام خمینی (ره) دانشگاه آزاد به تعدد مهارت ها اشاره کرد و یادآورشد: دانشگاه با توجه به تعدد و تکثر رشته ها و مهارت های علمی، با شرکت های مختلف در حوزه های بسیاری مذاکره کرده تا به دلایل بیکاری فارغ التحصیلان پی ببرد.

به گفته وی، وجه اشتراک تمامی نتایج مذاکرات با شرکت های صنعتی این بود که نیروی کار مورد نظر خود را نمی توانند از میان فارغ التحصیلان پیدا کنند، چراکه فارغ التحصیلان مهارت لازم برای برعهده گرفتن مشاغل را ندارند.

ابراهیم زاده معتقد است که در زمان حاضر بسیاری از فارغ التحصیلان کشور بیکار هستند و از سوی دیگر حوزه صنعت هم نیازمند نیروی کار است، در واقع یک حلقه مفقوده در این میان قرار دارد که ده ها سال ادامه داشته است.

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =