دستاوردهای ارزشمند برای کودکان با تغییر نگاه به سینما

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان آورده است: تغییر نگاه به سینما دستاوردهای ارزشمندی برای کودکان این مرزو بوم داشته است.

سیدعباس صالحی عصر دوشنبه در آستانه آغاز سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم های کودکان و نوجوانان در قالب پیامی با ابراز امیدواری برای شادی روز افزون کودکان سرزمین، از انتخاب شعار «رویای کودکان سیل‌زده را بسازیم» برای این دوره از جشنواره، تقدیر کرد.

در متن پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است: تحولات پرشتاب جهان امروز، زندگی انسان را در ابعاد گوناگون از جمله حوزه فرهنگ دستخوش تغییر کرده است. در این میان کودکان و نوجوانان، با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین شکل‌گیری نسلی فهیم، پرسشگر و تحول خواه را نوید می‌دهند.

سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان با درک این واقعیت گریزناپذیر، گامهایی نو در این مسیر برداشته و با بهره‌گیری از نسیم تغییرات، هوایی تازه برای پروانه‌های جشنواره به ارمغان آورده است.

تحول در ساختار جشنواره، ایجاد بخش‌های روزآمد و تغییر نگاه به سینما از جزیره‌ای مستقل به بخشی از صنعت تصویر بیانگر بینش دقیق و تیزهوشی هنرمندانه سینماگران متعهد کشورمان است که بی تردید دستاوردهای ارزشمندی برای کودکان این مرزو بوم و پیام پرطنینی از جنس صلح و نوع دوستی و معنویت برای جهان خواهد داشت.

در شرایطی که بیش از هر زمان دیگری نیازمند انسجام و وحدت هستیم، اکران همزمان فیلم‌های جشنواره در سراسر کشور موجب خرسندی است و نمایش آثار راه‌یافته به جشنواره در مناطق سیل زده و کودکان آسیب دیده ناشی از این حادثه تلخ، با شعار شیرین «رویای کودکان سیل زده را بسازیم جای تقدیر فراوان دارد.

تقارن آغاز این رویداد را با ایام عید غدیر خم که دوستی با کودکان و حمایت و توجه به حقوق آنان در سیره امام علی(ع) موج می‌زند، به فال نیک گرفته و با قدردانی از دبیر سختکوش و دست‌اندرکاران پرتلاش این رویداد اثربخش و همچنین مسئولان و اهالی فرهنگ مدار و هنرپرور شهر اصفهان، امیدوارم شاهد برگزاری موفق جشنواره و توشه‌ای ارزشمند برای نسل‌های آینده باشیم. از خداوند متعال نشاط و شادی روزافزون برای فرزندان سرزمینم و عزت و سربلندی ایران اسلامی را آرزومندم.

سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم های کودکان و نوجوانان از امروز تا چهارم شهریورماه سال جاری در اصفهان برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =