۲۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۱
کد خبرنگار: 1330
کد خبر: 83443795
۴ نفر

برچسب‌ها

اجرای هم‌زمان شهرهای دانش، هوشمند و سبز در دانشگاه تهران

تهران- ایرنا- رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: دانشگاه تهران در طرح توسعه خود، پروژه‌های شهر دانش، شهر هوشمند و شهر سبز را در مرحله اجرا دارد.

عباس زارعی بعد از ظهر دوشنبه در مراسم اختتامیه پنجمین مدرسه تابستانی اینترنت اشیای پارک علم و فناوری دانشگاه تهران که از ۱۵ تا ۲۸ مردادماه برگزار شد، اظهار داشت:  با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده و توجه رئیس دانشگاه به حوزه نوآوری، شهر دانش دانشگاه تهران در منطقه امیرآباد به زودی راه‌اندازی می‌شود.

به گفته وی، گستره شهر دانش از جنوب تا شمال دانشگاه تهران آغاز می‌شود و شمال منطقه امیرآباد به کارخانه نوآوری دانشگاه تبدیل خواهد شد.

زارعی ادامه داد: محدوده شهر دانش دانشگاه تهران به گونه‌ای است که دانشگاه علوم پزشکی را نیز در برمی‌گیرد تا آموزش و پژوهش در یک مجتمع پژوهی اتفاق بیفتد و در کنار آن آزمایشگاه پژوهشی و لابراتور نیز پیش‌بینی شده است.

وی توضیح داد: در این شهر، پارک علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور مستقر می‌شود و هنگام مراجعه مردم به دانشگاه تهران، ابتدا با شرکت‌ها روبه‌رو می‌شوند و اقدامات مورد نیاز خود را انجام می‌دهند.
رئیس پارک دانشگاه تهران عنوان کرد: این پروژه از مدتها قبل با خرید بخشی از املاک، آغاز شده و ۶۷ درصد از اراضی در تملک دانشگاه تهران است که بخش مهمی از آن به فضای سبز تبدیل می‌شود.

زارعی تصریح کرد: یکی از مولفه‌های شهر دانش، هوشمند شدن است، اکنون در عصر دیجیتال و اینترنتی شدن هستیم و پارک مسئولیت دارد به عنوان بخش بزرگی از اکوسیستم نوآوری، پاسخگوی نسل چهارم تکنولوژی دنیا در کشور باشد.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اظهار داشت: مرکز شتابدهی اینترنت اشیا نیز در حال تاسیس است که در این زنجیره به آن نیاز داشتیم، بنابراین این مدرسه و رویداد ۱۰ روزه برای شناسایی افراد متخصص برگزار شد که در آن از تکنولوژی‌های برتر استفاده شده است و امیدواریم در بخش شتابدهی تیم‌ها به استارتاپ در زمینه انرژی و اینترنت اشیا تبدیل شوند.

وی در مورد بوت‌کمپ پارک علم و فناوری دانشگاه تهران نیز گفت: بنیاد خیریه مصلی‌نژاد در تاسیس بوت‌کمپ و برگزاری مدرسه اینترنت اشیا تمامی حمایت‌ها را از پارک داشته و امکانات بسیاری در اختیار دانشجویان قرار داده و برای رونق علم در کشور نیاز است خیرین همکاری بیشتری با دانشگاه‌ها داشته باشند.

بوت‌کمپ، نوعی فعالیت گروهی است که در حوزه‌های متفاوت شغلی وجود دارد و معمولا در قالب کارگاه‌های آموزشی با ظرفیت‌های متفاوت تشکیل می‌شود. بوت‌کمپ‌ها دوره‌های فشرده‌ای هستند که افراد را برای ورود به بازار کار آماده می‌کنند. این دوره‌های جدی و پر از چالش‌های متفاوت برای این طراحی شده‌اند که افراد بتوانند توانایی خود را در حوزه کاری خود بالا ببرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =