تجمع مقابل شهرداری تهران به درگیری انجامید

تهران- ایرنا- تجمع شماری از مدافعان حقوق حیوانات در اعتراض به نحوه کشتار سگ‌های بی‌صاحب روز دوشنبه مقابل شهرداری تهران به درگیری و بازداشت برخی معترضان انجامید.

به گزارش خبرنگار ایرنا از مقابل شهرداری، معترضان به نحوه کشتار سگ‌ها با استفاده از تزریق اسید یا سم و دیگر شیوه‌های غیرانسانی اعتراض داشتند و خواهان برخورد با عوامل این اقدامات شدند.

انتشار فیلمی از کشتار سگ‌ها در فضای مجازی طی روزهای گذشته سبب افزایش اعتراض‌ مدافعان حقوق حیوانات و این تجمع شده است؛ تجمع کنندگان خواهان توضیح مسئولان شهرداری بودند که یکی از دست‌اندرکاران شهرداری در جمع آنان حاضر شد.

فردی که از سوی شهرداری برای صحبت در جمع معترضان حاضر شده بود ابتدای سخنانش گفت که پیمانکار متخلف به نام آقای کریمی را خلع ید (لغو قرارداد) کرده‌اند که صدای معترضان بلند شد و شعار دادند: خلع ید کافی نیست،‌ باید مجازات شوند.

در این بین تجمع‌کنندگان اجازه ادامه صحبت به وی ندادند و در حالی که نماینده شهرداری قصد ورود به داخل ساختمان شهرداری را داشت، عده‌ای از تجمع‌کنندگان به نشانه اعتراض به سمت وی حمله و عوامل انتظامی مستقر در صحنه نیز تلاش برای متفرق کردن افراد را شروع کردند.

پس از آن نیروهای پلیس در محل حضور یافتند و متفرق کردن تجمع‌کنندگان شروع شد؛ خبرنگار ایرنا مشاهده کرد که برخی تجمع‌کنندگان توسط نیروهای انتظامی بازداشت شدند.

به گزارش ایرنا بعدازظهر امروز به دنبال حضور نیروهای انتظامی و متفرق شدن معترضان، تجمع نیز پایان یافت.

واکنش به درگیری امروز

به درگیری کشیده شدن تجمع این افراد امروز واکنش‌هایی نیز از سوی برخی اعضای شورای اسلامی شهر تهران داشته است؛ مجید فراهانی در این زمینه توئیت کرد:‌ به خشونت کشیدن اعتراض مدنی شهروندان مدافع حقوق حیوانات محکوم است.

وی با هشتگ «مدارا و تحمل» تاکید کرد:‌ اعتراض مدنی شهروندانی که در برابر تخلفات ولو قدیمی پیمانکاران با تجمع در برابر شهرداری تهران اعلام موضع کردند حداقل اقدامی بود که در مسیر تهران شهری برای همه باید رعایت می‌شد.

این اعتراض‌ها در حالی است که شهرداری تهران اعلام کرده بود فیلم منتشر شده مربوط به سال ۹۶ است اما با این حال پیمانکار متولی که عملکردش مورد اعتراض بوده مرداد امسال خلع ید شده است.

سید آرش میلانی عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز امروز با تایید موضوع سگ‌کُشی در پایتخت گفت: با مقصران این فاجعه برخورد سازمانی و قضایی می‌شود.

وی نوشت: «خبر تزریق اسید و کشتار غیرانسانی سگ‌های خیابان‌گرد تهران متاسفانه صحت دارد و توسط یکی از پیمانکاران شهرداری تهران صورت گرفته است». 

تهرام/۳۲۲۵/ ۱۰۰۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =