تقویت همکاری قم و عراق در راستای ارتقاء خدمات به زائران

قم - ایرنا - استاندار قم و وزیر کشور عراق در خصوص تقویت همکاری مسئولان قم و عراق در راستای ارتقاء خدمات به زائران عراقی گفت‌وگو کردند.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، بهرام سرمست روز دوشنبه در بدو ورود یاسین‌الیاسری وزیر کشور عراق به شهر قم، از وی استقبال کرد.

وی ضمن همراهی وزیر کشور عراق در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی، نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران، با اشاره به میزبانی استان قم از زائرین کشور عراق در مناسبت‌های مختلف، اظهار داشت: ارائه خدمات مناسب و شایسته به زائرین عراقی در دستور کار مدیران و مسئولان ذی‌ربط است.

سرمست، عملکرد ستاد اربعین قم را موردتوجه قرار داد و افزود: افزایش تعامل بین مسئولان دو کشور در این حوزه می‌تواند نقش موثری در ارتقاء خدمات به زائران و مسافران عتبات عالیات در طول سال و به‌ویژه در ایام اربعین داشته باشد.

وی حفظ امنیت و سلامت زائران عراقی در قم را از اولویت‌های اساسی استان دانست و ادامه داد: تاکنون گزارشی مبنی بر مسائل امنیتی در مورد زائران واصل نشده است و اطمینان خاطر می‌دهیم هرگونه گزارشی در این حوزه با جدیت پیگیری می‌شود.

وزیر کشور عراق در ادامه سفر خود به قم در حرم مطهر حضرت معصومه (س) حضور یافت و مضجع شریف کریمه اهل اهل بیت (ع) را زیارت کرد.

«یاسین الیاسری» و هیات همراه برای بررسی روابط دو جانبه و به خصوص مسئله اربعین حسینی  روز شنبه  هفته جاری وارد ایران شد.

۱۱۷۵ / ۶۱۳۳/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =