۲۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۷
کد خبرنگار: 2051
کد خبر: 83443504
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۵ مسابقه ورزش کارگری در سال جاری تدارک شد

اراک - ایرنا - رئیس فدراسیون ورزش کارگری گفت: ۹۵ مسابقه ورزشی امسال برای جامعه کارگری نقاط مختلف کشور تدارک شد.

به گزارش ایرنا، «جواد رمضی» روز دوشنبه در مجمع انتخابی رئیس هیات ورزش کارگری استان مرکزی افزود:  کشتی، کاراته، پرورش اندام، بوکس، هندبال، والیبال، بسکتبال و فوتسال از مهمترین رشته هایی ورزش کارگری در کشور است که تا پایان سال مسابقات آن ها برگزار می شود.

وی اظهار داشت: ورزش کارگری سهم قابل توجهی از ورزش کشوررا شامل می شود و مسابقات ورزش کارگری در نقاط مختلف کشور زیر نظر مستقیم فدراسیون کارگری برگزار می شود. 

رئیس فدراسیون ورزش کارگری بیان کرد: تا کنون  ۲۰ درصد از برنامه های این فدراسیون در برگزاری مسابقات ورزشی کارگری برگزار شد و بر اساس راهبردهای ترسیمی تا پایان سال تمامی رقابت ها برگزار می شود.

رمضی افزود: هیات ورزش کارگری در ۱۳ استان تشکیل نشده بود که با پیگیری های مستقیم فدراسیون و همکاری وزارت ورزش و جوانان این نقیصه برطرف شد و اکنون تمامی استان های کشور صاحب هیات هستند.

وی اظهار داشت: ۲۷ انجمن ورزشی زیر نظر فدراسیون ورزش کارگری فعالیت می کنند که افزایش این انجمن ها در تمامی رشته های ورزشی از دیگر برنامه های این فدراسیون است.

رئیس فدراسیون ورزش کارگری بیان کرد: استان مرکزی با  حدود سه هزار واحد صنعتی، ظرفیت بالایی در ورزش کارگری دارد و نیاز است که هیات مربوطه  با ایجاد تعامل و همکاری نسبت به بهره گیری از زیرساخت های صنایع اقدام کند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی  در این نشست  گفت: انجمن های ورزشی هیات کارگری استان تا قبل از سال ۹۶ از  ۱۹ انجمن تجاوز نمی کرد اما استان اکنون در این شاخص به ۴۰ عنوان انجمن دست یاغته است.

«محمد تقی آبایی» افزود: اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی پشتیبان ورزش کارگری استان مرکزی است و در این راستا تمامی ظرفیت های خود را به کار گرفته است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی نیز در این نشست گفت: تشکیل هیات رئیسه قدرتمند با هدف برقراری تعامل با صنایع استان و انجمن های مختلف ورزشی مهمترین خواسته های این اداره کل از هیات ورزش کارگری است. 

«عابد حقدادی» افزود: انجمن های ورزشی محرک و پشتیبان خوبی برای  تقویت ورزش حرفه ای استان هستند و نیاز است که  افزایش ارتباط بین انجمن ها و هیات های تخصصی استان  در دستور کار هیات ورزش کارگری باشد.

وی بیان کرد: شماری  از صنایع استان سرانه ورزشی مطلوبی دارند که برخی از آن ها  در اختیار جامعه ورزش قرار گرفته و برخی با واگذاری به بخش خصوصی خدمات رسانی کمتری دارند که اصلاح این فرایندهاباید از اولویت کاری هیات ورزش کارگری استان باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی اظهار داشت: این استان  قطب مهم صنعت کشور است اما، تمامی انتظارها در حمایت از ورزشفقط به  چهار یا پنج واحد تولیدی خلاصه می شود و هیات ورزش کارگری استان باید زمینه حمایت تمامی صنایع را از ورزش همگانی و قهرمانی فراهم کند.

در این آیین «مجید اسدی» با کسب اکثریت آرا برای چهار سال سکان هیات ورزش کارگری استان مرکزی را بر عهده گرفت.

بیش از ۲ هزار نفر به صورت سازماندهی شده زیر نظر هیات ورزش کارگری استان مرکزی فعالیت می کنند.

۳۰۱۷/۶۰۱۳/

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها