۲۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۶
کد خبرنگار: 911
کد خبر: 83443498
۰ نفر

برچسب‌ها

تشکیل چهار سمن حوزه جوانان در قزوین

قزوین - ایرنا - چهار سمن (سازمان مردم نهاد) حوزه جوانان از ابتدای سال جاری تاکنون در قزوین مجوز دریافت کرده و فعال شده اند.

 مهران قاسمی معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر افزود: ۲ مورد از این سمن ها در حوزه کارآفرینی، یک مورد در حوزه ورزش و یک مورد نیز در حوزه حقوق شهروندی به فعالیت می پردازند.

این مسئول گفت: در حال حاضر ۶۶ سمن در حوزه جوانان در استان قزوین مجوز دارند و به فعالیت می پردازند.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم و دوازدهم توجه زیادی به توسعه سمن های حوزه جوانان داشته است،افزود: در ابتدای کار دولت در سال ۹۲، ۱۵ سمن حوزه جوانان فعال بود که اکنون به این رقم بیش از ۵۰ سمن افزوده شده است.

قاسمی اظهار داشت: سمن ها متشکل از گروه های جوان داوطلب و دغدغه مند در حوزه های مختلف از جمله فرهنگی و اجتماعی هستند.

معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: وزارت ورزش و جوانان با برگزاری دوره های توانمندسازی، کارگاه های ارتقای مهارت و دانش و اردوهای فرهنگی در پی افزایش کارایی و توانمندی سمن های حوزه جوانان است.

وی با بیان اینکه جوانان علاقه مند به مشارکت در امور عمومی و تشکیل سمن می توانند برای این کار به معاونت جوانان اداره کل ورزش مراجعه کنند،افزود: جوانان عضو سمن ها باید زیر ۳۵ سال سن داشته و برای تشکیل شورای مرکزی سمن خود نیز باید هفت نفر عضو داشته باشند.

قاسمی گفت: در صورت تکمیل مدارک و شرایط لازم و عدم وجود مشکل و مانع قانونی، درخواست های مربوط به تشکیل سمن ها طی ۲ ماه از سوی وزارت ورزش و جوانان مورد بررسی قرار گرفته و مجوز فعالیت صادر خواهد شد.

۳۰۱۳