دانشگاه پیام نور شرکت و موسسه وابسته ندارد

کرمانشاه- ایرنا- رئیس دانشگاه پیام نور استان کرمانشاه با اشاره به زمان انتخاب رشته دانشگاه ها از خانواده ها خواست مراقبت تبلیغات برخی از موسسات و شرکت ها باشند و گفت: هیچ شرکت و موسسه ای وابسته به دانشگاه پیام نور نیست.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ دکتر بهمن سعیدی پور روز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران رسانه های استان با اعلام اینکه دانشگاه پیام نور دانشگاهی دولتی و زیرمجموعه وزارت علوم است، افزود: تمام فرآیندهای قبولی در آزمون و جذب دانشجو در این دانشگاه از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org انجام می شود و هیچ شرکت و موسسه ای واسطه بین این دانشگاه و دانشجویان نیست.

او با انتقاد از تبلیغات برخی از موسسات و شرکت ها در ارتباط نحوه جذب دانشجویان فراگیر پیام نور، گفت: دانشگاه پیام نور براساس فراخوان هرساله از طریق آزمون سراسری و یا آزمون فراگیر اقدام به جذب دانشجو می کند و فرآیند هر ۲ روش نیز در سایت سازمان سنجش و سایت دانشگاه پیام نور منتشر و به اطلاع عموم مردم می رسد.

وی تصریح کرد که این دانشگاه به هیچ موسسه و شرکتی مجوزی برای برگزاری دوره های آمادگی صادر نکرده و شرکت در آزمون های این دانشگاه نیازی به آمادگی ندارد و از این رو همه این تبلیغات جعلی و مورد تایید دانشگاه نیست.

او اضافه کرد که دانشگاه پیام نور هیچ تعهدی در قبال روی آوری افراد به سمت این گونه موسسات و شرکت ها ندارد چراکه این مکان ها هیچ گونه ارتباطی با دانشگاه ندارند و مردم باید مراقبت باشند و موارد مورد نیاز را از طریق سازمان سنجش و سایت دانشگاه پیام نور به نشانی http://kermanshah.pnu.ac.ir پیگیری نمایند.

رئیس دانشگاه پیام نور استان کرمانشاه در ادامه به وضعیت فعلی این دانشگاه در استان نیز اشاره کرد و گفت: اکنون ۱۴ مرکز دانشگاه پیام نور در استان کرمانشاه با ۱۵ هزار نفر دانشجو فعال است.

سعیدی پور با بیان اینکه از این تعداد ۲ هزار نفر دانشجوی کارشناسی ارشد هستند، افزود: این دانشجویان در بیش از ۳۵ رشته مشغول به تحصیل می باشند. 

وی تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه را نیز ۱۴۰ نفر ذکر کرد و گفت: از این تعداد ۳۱ نفر در مرکز کرمانشاه هستند.

در استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه اکنون بیش از ۱۰۰ هزار نفر دانشجو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مشغول به تحصیل هستند. 

 ۳۰۳۳/۸۰۶۶

برچسب‌ها