۲۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۷
کد خبرنگار: 2048
کد خبر: 83443486
۰ نفر
نفتکش « آدریان دریا »با ترک جبل الطارق  وارد آب‌های بین‌المللی شد

تهران- ایرنا- معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از حرکت کشتی نفتی ایرانی« آدریان دریا » از منطقه جبل الطارق بعد از گذشت پنج روز از صدور حکم رفع توقیف آن خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی،  جلیل اسلامی افزود: براساس هماهنگی، آماده سازی و تغییر کارکنان نفتکش «آدریان دریا »، بامداد امروز از منطقه جبل الطارق خارج و وارد آب‌های بین المللی شد.

وی این خبر را در حالی اعلام کرد که بیش از یک ماه از توقیف این نفتکش توسط نیروهای انگلیسی در جبل‌الطارق سپری شد، این کشتی پیش از این به نام گریس ۱ نام داشت و با طرح این ادعا که مقصد آن، برخلاف تحریم‌های اتحادیه اروپا، سوریه بود.

دادگاه عالی منطقه جبل‌الطارق روز پنجشنبه ( 24 مرداد) طی حکمی دستور رفع توقیف آدریان دریا را صادر کرد.

این دادگاه اعلام کرد:  دیگر دلیلی برای نگه داشتن این نفتکش وجود ندارد، اما مقام های  آمریکایی تلاش کردند تا مانع از رفع توقیف «آدریان دریا » شوند و خواستار جلوگیری از حرکت آن شدند.

 سرانجام روز یکشنبه دادگاه عالی جبل‌الطارق با این درخواست آمریکا مخالفت و آن را رد کرد و با توجه به هماهنگی  و آماده سازی کشتی «آدریان دریا »، این نفتکش ایرانی بامداد امروز دوشنبه از منطقه جبل الطارق خارج و وارد آبهای بین المللی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =