۲۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۴
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 83443447
۳ نفر

برچسب‌ها

راپینو: «ترامپ» یک شوخی مسخره است

تهران- ایرنا- ستاره تیم ملی فوتبال زنان آمریکا که همچنان از موفقیت‌های خود به همراه تیمش در جام جهانی زنان غرق در خوشی است، از موضع خود در رابطه با سیاست‌های «دونالد ترامپ» کوتاه نیامد و در ادامه تنش لفظی خود، رئیس جمهوری آمریکا را «یک شوخی مسخره» توصیف کرد.

مهاجم کهنه‌کار تیم ملی زنان آمریکا که پیش از آغاز جام جهانی زنان در مصاحبه‌ای با گفتن جمله «در صورت قهرمانی هرگز به کاخ سفید لعنتی نمی رویم»، جنجال آفرین شده بود، در جریان این تورنمنت در فرانسه تنش‌های لفظی خود با رئیس جمهوری آمریکا را ادامه داد.

تعجبی هم نداشت که ترامپ با این اظهارات به مشکل بر بخورد و در نتیجه با توسل به اسباب‌بازی همیشگی خود یعنی توییتر واکنش نشان دهد؛ او نوشته بود که تیم فوتبال زنان پیش از اینکه در مورد دعوت ریاست جمهوری فکر کند بهتر است نگران بردن جام باشد.

قهرمانی محقق شد و راپینو به عنوان نقش اول سناریوی چهارمین قهرمانی زنان آمریکا در جام جهانی، کفش طلا و توپ طلا را به خانه برد.

موفقیت راپینو و زنان آمریکا ترامپ را بر افروخت و راپینو حالا مصرانه بر این باور است که جنسیت تیم، کنار آمدن ترامپ با این موفقیت بزرگ را سخت کرده است.

راپینو در مصاحبه روزنامه گاردین اظهار داشت: ما همه چیزی هستیم که او دوست دارد به استثنای اینکه ما قدرتمند هستیم، زنانی قوی.

وی ادامه داد: و از همین رو اوضاع او خیلی بهم ریخت؛ این موضوع از زنجیره توییت‌های وی محرز است: از ما متنفری، ما را دوست داری، می‌خواهی به کاخ سفید بیاییم و همزمان ما را تهدید می‌کنی!

کاپیتان تیم ملی زنان آمریکا در ادامه تاکید کرد: مردم این طور فکر می‌کنند: "خیلی آتشین بود" و من این طور فکر می‌کنم: "صادقانه، او یک جوک مسخره است، بنابراین آتشین نبود بلکه خنده دار و مضحک بود.

راپینو ادامه داد: نمی‌گویم که ضد حاکمیت هستیم اما زمانی که یک نفر از قدرتش سوءاستفاده و با احساسات مردم بازی می‌کند، چه یک معلم در دوران جوانی من باشد و چه دونالد ترامپ، هیچ فرقی ندارد و هیچ چیز بیشتر از این مرا خشمگین نخواهد کرد.

راپینو آنقدر که به ایستادن در برابر رییس جمهوری آمریکا علاقه دارد به شغل و منصب سیاسی پس از دوران بازنشستگی خود علاقه ای نشان نداده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =