۲۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۲۸
کد خبرنگار: 2048
کد خبر: 83443357
۰ نفر

برچسب‌ها

بازار سرمایه جایی برای نگرانی ندارد

تهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه جایی برای نگرانی ندارد و اصلاحاتی که گاهی اوقات شاهد هستیم طبیعی است و نباید نگران ریزش‌هایی‌ باشیم که گاهی اوقات در بازار رخ می‌دهد.

عظیم ثابت امروز (دوشنبه) در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا به آخرین وضعیت معاملات در بازار سرمایه اشاره و بیان کرد: روند حاکم در بازار سرمایه طبیعی به نظر می‌رسد، بورس نسبت به سایر بازارها رشد چشمگیری را به دست آورده و وضعیت بهتری را تجربه کرده است.

وی ادامه داد: ما در بازار سرمایه با اخبار منفی سیاسی که بتواند روند معاملات را تحت شعاع قرار دهد و منجر به خروج نقدینگی از بازار سرمایه شود روبرو نیستیم.

ثابت خاطرنشان کرد: ما هم‌اکنون در بازار سرمایه با مشکلی مواجه نیستیم و روندی که شاخص بورس در پیش گرفته است طبیعی به نظر می‌رسد.

این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: با توجه به وجود وضعیت نامناسب سایر بازارها نسبت به بازار سرمایه، نقدینگی بیشتر به سمت بورس در حرکت است.

وی افزود: نباید انتظار داشت که بازار به صورت مداوم مثبت یا منفی باشد بلکه بازار سرمایه به صورت روزانه می‌تواند نوسان داشته باشد که این موضوع زمینه ایجاد جذابیت در معاملات بورس را فراهم کرده است.

ثابت گفت: باید منتظر گزارش 6 ماه شرکت‌ها بود اما نباید این نکته را فراموش کرد که تاکنون عملکرد بازار سرمایه از لحاظ پیش‌بینی و تحقق سود مثبت بوده است.

وی با بیان اینکه بازار سرمایه نسبت به سایر بازارها از میزان نقدینگی مناسبی برخوردار است، گفت: این موضوع از جمله خبرهای خوبی است که باید منتظر ماند تا سرمایه‌گذاران بیشتری را وارد بازار سرمایه کند.

ثابت به حذف ارز دولتی و تاثیر آن در بازار سرمایه اشاره و بیان کرد: مهمترین تاثیر آن می‌تواند حذف رانتی باشد که برای یک سری از افراد در بازار ایجاد شده است.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: در صورت حذف ارز چهار هزار و 200 تومانی ضمن واقعی شدن قیمت‌ها و تحت کنترل قرار گرفتن بازار آزاد، زمینه تک نرخی شدن ارز فراهم می‌شود که این موضوع می‌تواند به مراتب زمینه ایجاد شفافیت در معاملات بازار سرمایه را فراهم کند.

وی ادامه داد: این موضوع بیشتر بر روی صنایعی مانند ساختمان و دارو که تاکنون کمتر مورد توجه قرار گرفتند تاثیرگذار خواهد بود.

ثابت خاطرنشان کرد: علاوه بر بحث حذف ارز 4200 تومان موضوع افزایش سرمایه از محل تجدید بر ارزیابی دارایی می‌تواند به شدت بازار سرمایه و سهام گروه‌هایی مانند خودرو را تحت تاثیر قرار دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =