وزیر ورزش: لیگ برتر فوتبال منظم‌تر و در امنیت کامل برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان در آستانه نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال گفت: این لیگ منظم‌تر و در امنیت و آسایش کامل هواداران برگزار می‌شود. رسالت اصلی فدراسیون فوتبال هم کنترل وضعیت انضباطی باشگاه‌ها و تیم‌ها است.

«مسعود سلطانی فر» این اظهارات را روز دوشنبه در نشست تامین امنیت رویدادهای ورزشی و در جمع معاونان دستگاه متبوع خود، «مهدی تاج» رییس فدراسیون، سردار رحیمی فرمانده پلیس تهران، سردار کوثری جانشین قرارگاه ثارالله و مسئولان وزارت کشور و نهادهای برگزاری مسابقات عنوان کرد و افزود: فرمانده میدان در مسابقات ورزشی نیروی انتظامی است و همه باید با آنها هماهنگ باشند و نیت اصلی برگزار کنندگان باید حفظ نشاط اجتماعی و رضایت هواداران از مسیر فوتبال و ورزش باشد. 

وی درباره نقش صدا وسیما و برنامه ورزشی در لیگ برتر آینده گفت: رسانه ملی نقش تعیین کننده ای در آرامش بخشی تماشاگران و محیط فوتبال دارد و در کنار آن رادیو با آگاهی بخشی و کمک به انتشار اطلاعات درست، یاری کننده مسیولان برگزاری و باشگاه‌هاست.

وزیر ورزش و جوانان از عوامل برگزاری لیگ برتر و فدراسیون فوتبال خواست تا تعامل بیشتری با رسانه ها و خبرنگاران داشته باشند و جلوگیری از دامن زدن به نگرانی و دلهره و اضطراب و مقابله با شایعات را جزو رسالت مهم اصحاب رسانه دانست.

توقع نیروی انتظامی از فدراسیون فوتبال در لیگ برتر

 فرمانده پلیس تهران بزرگ هم در این نشست گفت: پلیس در تمامی رویدادهای ورزشی فرمانده میدان است و امنیت داخل و خارج ورزشگاه ها بر عهده یگان ویژه و پلیس پیگیری و یگان امداد است.

سردار «حسین رحیمی» ادامه داد: پلیس مقتدرانه در صحنه حضور دارد و کنترل کامل را بر فضای برگزاری رویداد داریم. البته با نصب گیت ها و بلیط فروشی الکترونیکی ورزشگاه آزادی، شرایط برگزاری بسیار بهتر خواهد شد.

فرمانده پلیس تهران تاکید کرد: در لیگ برتر جدید موضوع لیدرها جمع شده و کسانی که به عنوان مشوق در کنار باشگاه و تیم هستند باید صلاحیت و پیشینه آنها بررسی شود و  مسئولیت قانونی تخلفات احتمالی آنها بر عهده مدیران باشگاه‌هاست که باید پاسخگو باشند. 

رحیمی افزود: امنیت و آسایش خاطر هواداران  زمان حضور در ورزشگاه ها هدف اصلی نیروی پلیس است و توقع داریم فدراسیون فوتبال و مجموعه انضباطی آنجا با مربیان و بازیکنانی که با مصاحبه های تنش زا این آرامش و نشاط را بر هم می زنند، برخورد قانونی کند.

نوزدهمین دوره لیگ برتر از پنجشنبه جاری و با انجام چهار دیدار در ورزشگاه های مختلف کشور برگزار می شود که در نخستین تیم پرسپولیس برابر پارس جنوبی جم در تهران به مصاف هم می روند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =