۲۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۲
کد خبرنگار: 1050
کد خبر: 83443274
۰ نفر

برچسب‌ها

یک هزار و ۶۲۹ معلول روستایی در البرز شناسایی شدند

کرج - ایرنا - در اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه در استان البرز یک هزار و ۶۲۹ معلول در مناطق محروم و روستایی این استان شناسایی و زیر پوشش برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه (سی بی آر) قرار گرفتند.

در قالب طرح توانبخشی مبتنی برجامعه در روستاها افرادی به عنوان تسهیل گر انتخاب شده و کارهای اداری معلولان را انجام می دهند.

مدیرکل بهزیستی استان البرز روز دوشنبه دراین باره به خبرنگار ایرنا گفت: ارگان های دولتی مسئولیت اجتماعی در قبال افراد معلول دارند و بهزیستی تنها تسهیل‌گر است و توانبخشی مبتنی بر جامعه مهم‌ترین راه نهاد حمایتی بهزیستی است.

اسدالله حیدری افزود: در طرح توانبخشی مبتنی برجامعه تلاش شده تا از طریق آموزش و اشتغال به شیوه استاد و شاگردی،  ایجاد گروه های خودیار معلولان گام های موثری برای ارائه خدمات بهتر به معلولان برداشته شده است.

وی ادامه داد: اکنون طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه در ۲۳۲ روستادر البرز به اجرا درآمده و بیش از یک هزار معلول روستایی مورد شناسایی قرار گرفتند.

مدیرکل بهزیستی استان البرز ، پرداخت کمک هزینه حق پرستاری به ۸۶۷معلول دچار ضایعه نخاع گردن ، سینه و کمر بصورت ماهیانه را از دیگر اقدامات انجام شده برای جامعه هدف این نهاد حمایتی عنوان کرد.

دراستان البرز ۲۷۷ روستا وجود دارد.

بهزیستی استان البرز  ۴۰هزار مددجو و ۲۸ هزار معلول تحت پوشش دارد.

۸۰۲۹/ ۶۱۵۵

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =