۲۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۹
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 83443244
۰ نفر
فیلمبردار صحنه قتل خبرنگار آمریکایی، یک آلمانی است

تهران- ایرنا- نشریه بیلد آلمان اعلام کرد فردی که صحنه سر بریده شدن «جیمز فولی» خبرنگار آمریکایی به دست تروریست داعش را فیلمبرداری کرده یک آلمانی است.

به گزارش بیلد آلمان فردی که پنج سال پیش صحنه قتل «جیمز رابرت فولی» عکاس و خبرنگار گلوبال پست آمریکا در سوریه را فیلمبرداری کرد یک شهروند آلمانی متولد شهر زولینگن واقع در شمال ایالت نوردراین وستفالن است.

فولی عکاس خبری اهل ایالات متحده بود که برای چندین نشریه از جمله Stars and Stripes کار می‌کرد. او در سال ۲۰۱۲ میلادی در سوریه درحالی که برای نشریه گلوبال‌پست کار می‌کرد ربوده شد.

جای او تا ۱۹ اوت ۲۰۱۴ نامشخص بود، تا اینکه در این روز گروه تروریستی داعش ویدیویی منتشر کرد که در آن فولی یک بیانیه از پیش نوشته‌ شده را قرائت می‌کند و از آمریکایی‌ها می‌خواهد تا دیگر از دولت ایالات متحده در بمباران مواضع داعش حمایت نکنند.
پس از بررسی ویدیو سربریدن فولی توسط سازمان‌های اطلاعاتی، قاتل احتمالی او شخصی به نام عبدالمجید ع. خواننده رپ معرفی شد که ۲۳ سال سن دارد و سابقاً در لندن زندگی می‌کرده‌ است. او در یکی از ترانه‌های خود از قتل و انتقام حرف می‌زند. شخصی که فولی را سر می‌برد، به «جان جهادگرا» (Jihadist John) معروف شده بود. پدر او شخصی به نام عادل. ع بوده، وکیل مصری بوده که در سال ۱۹۹۳ به لندن پناهنده شده و از آنجا با شبکه القاعده ارتباط برقرار کرده‌ است. ترانه‌های عبدالمجید ع حتی از رادیو دولتی بریتانیا نیز پخش شده بودند.
شناسایی قاتل فولی با استفاده از مدرن‌ترین روش‌های تحلیل و بررسی صدا و تصویر صورت گرفت و در آن حرکات چشم، قد، فرم دست‌ها، لهجه، لحن صدا بررسی شد. پژوهشگران با بررسی این ویدو دریافتند که قاتل فولی در فیلم، شخصی چپ‌دست است، لهجه‌ای متعلق به جنوب لندن دارد، تحصیلات متوسطه را به پایان رسانده، احتمالاً از نژاد پاکستانی و سومالیایی یا آمریکای لاتین ‌است. همچنین لحن صدا مشخص می‌کرد که قاتل زیر ۳۰ سال سن دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =