۲۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۸
کد خبرنگار: 893
کد خبر: 83443183
۰ نفر

برچسب‌ها

غربالگری حجاج در فرودگاه اصفهان با دقت انجام می شود

اصفهان - ایرنا - رئیس مرکز شماره یک بهداشت اصفهان گفت: گروه های بهداشتی و پزشکی با استقرار در فرودگاه شهید بهشتی این استان فرآیند کار غربالگری اطمینان از سلامت حجاج را با دقت انجام خواهند داد.

حمید ترک زاد روز دوشنبه در حاشیه استقبال از نخستین گروه حجاج اصفهان در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: ۱۴ کارشناس بهداشتی و درمانی به همراه یک پزشک مرد و یک پزشک زن در این فرودگاه مستقر شدند و کار ارائه خدمات پزشکی به حجاج و انجام آزمایش های مربوط را برعهده دارند. 

وی با اشاره به اهمیت توجه به جلوگیری از انتقال و شیوع بیماری‌ها در داخل کشور تصریح کرد: در موسم حج، بیش از یک میلیون نفر از نقاط مختلف دنیا در مکه گرد هم می آیند و احتمال اینکه ویروس و بیماری های مختلفی را به سایرین منتقل کنند وجود دارد بنابراین به هنگام بازگشت حجاج مراقبت بهداشتی مرزی در این فرودگاه با دقت انجام می شود. 

رئیس مرکز شماره یک بهداشت استان اصفهان افزود: آزمایش های مقدماتی از حجاج انجام می شود و در صورتی که هریک از حجاج مشکوک به بیماری باشد ابتدا به پزشک مستقر در فرودگاه معرفی می شود و بنا به تشخیص پزشک در صورت نیاز، جهت بستری و درمان به بیمارستان فارابی اصفهان انتقال می یابد.

وی با بیان اینکه پیش از عزیمت به سرزمین وحی با برگزاری جلسات متعدد، آموزش ها و توصیه های بهداشتی لازم به مسئولان کاروان ها و حجاج ارائه شده است، اضافه کرد: در هریک از کاروان ها رابط بهداشتی حضور دارد و پس از ورود به فرودگاه گزارشی از وضعیت جسمانی حجاج را در اختیار مسئولان بهداشتی مستقر در فرودگاه قرار می دهد. 

ترک زاد اظهار داشت: در اولین گروه حجاج که به اصفهان بازگشتند فرد مشکوک به ابتلا به بیماری مشاهده نشد. 

از استان اصفهان ۶ هزار و ۷۶۲ نفر زائر در قالب ۴۷ کاروان به حج اعزام شدند که سه هزار و ۷۹۱ نفر آن‌ها زن هستند.

/۶۰۲۶/۲۰۹۳ 

  

        

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =