محوطه تئاترشهر به مرکز رویدادهای فرهنگی در پهنه رودکی تبدیل می‌شود

تهران- ایرنا- تفاهم‌نامه همکاری و مشارکت در برگزاری برنامه‌های فرهنگی- هنری در پهنه رودکی میان اداره کل هنرهای نمایشی و شهرداری منطقه ۱۱ تهران در دفتر مدیر مجموعه تئاتر شهر امضا شد. 

به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نصرالله آبادیان شهردار منطقه ۱۱ تهران، عصر دیروز (یکشنبه/ ۲۷ مرداد) با حضور سعید اسدی مدیر مجموعه تئاتر شهر تفاهم‌نامه مشارکت و همکاری برنامه‌های فرهنگی هنری در پهنه رودکی را امضا کردند.

در این دیدار که با همراهی محمدجواد رشیدی معاون اجتماعی شهردار منطقه ۱۱، علی‌اصغر طاهری شهرداری ناحیه یک و حسن جودکی معاون اجرایی مجموعه تئاتر شهر برگزار شد، طرفین ضمن ابراز خرسندی از آغازِ فصل جدید همکاری‌های شهرداری تهران و اداره کل هنرهای نمایشی موضوعاتی همچون تعامل و همکاری مشترک در زمینه نیازسنجی، برنامه‌ریزی و اجرای فعالیت‌های هنری در فضای پیرامونی و محوطه مجموعه تئاتر شهر را بررسی کردند.

آبادیان گفت: شهرداری منطقه ۱۱ تهران نهایت تلاش خود را انجام می دهد تا با همکاری و همراهی اداره کل هنرهای نمایشی در پوشش برنامه‌های هنری مطابق با فرهنگ شهروندی فعالیت مشترکی را سامان‌دهی کند. امیدوارم امضای این تفاهم‌نامه بتواند گام موثری در شروع فصل جدیدی از همکاری‌های فرهنگی هنری ما با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد.

کرمی نیز ضمن قدردانی از شهرداری منطقه ۱۱ و نیروی انتظامی در بهسازی محیط پیرامونی مجموعه تئاتر شهر طی ماه‌های گذشته گفت: با اقدامات و همکاری‌های مناسب شاهد کاهش وضعیت بحرانی محیط پیرامونی مجموعه تئاتر شهر بودیم که امیدوارم این روند استمرار داشته باشد و ما هر روز بیشتر شاهد برقراری محیطی آرام و بی‌دغدغه برای تردد تماشاگران و هنرمندان باشیم.

این نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر افزود: پروژه پهنه فرهنگ و هنر رودکی وارد مرحله عملیاتی شده و این موضوع خوشایند است که می‌تواند در بهبود اوضاع فرهنگی منطقه و آفرینش یک محیط هنری برای شهروندان نقش موثری ایفا کند. این پهنه ویژگی‌های بسیاری در حوزه هنرهای نمایشی دارد که از آن جمله می‌توان به ایجاد عرصه مناسب در معماری و امکانات سخت‌افزاری برای اجرای آثار محیطی و میدانی در پیشخوان مجموعه تئاتر شهر اشاره کرد. 

پوشش برنامه‌های فرهنگی هنری در پهنه رودکی در راستای ارتقا فرهنگ شهروندی، مساعدت شهرداری منطقه ۱۱ تهران در برگزاری هر چه بهتر جشنواره‌ها و رویدادهای مرتبط با مدیریت اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجموعه تئاتر شهر، تاکید بر ساخت و ساز مطابق با معماری مجموعه تئاتر شهر در محیط‌های بیرونی این مرکز نمایشی، ایجاد یک مرکز محیطی میدانی برای اجرای گونه‌های متنوع اجرایی از جمله نمایش‌های آیینی و سنتی و مجالس تعزیه در محدوده پهنه رودکی، رسیدن به ساز و کارهای مناسب در جهت استفاده بهینه از مجتمع فرهنگی مذهبی ولیعصر (عج) در ضلع جنوبی مجموعه تئاتر شهر از جمله موضوعاتی بود که در این نشست در مورد آنها تبادل شد. در پایان این دیدار تفاهم‌نامه مشارکت و همکاری برنامه‌های فرهنگی هنری در پهنه رودکی به امضای شهردار منطقه ۱۱ تهران و مدیرکل هنرهای نمایشی رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha