۱۰ هزار میلیارد ریال طرح حوزه آب و فاضلاب شهری آذربایجان‌غربی در دست اجراست

ارومیه – ایرنا – معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان‌غربی گفت: هم اکنون ۱۰ هزار میلیارد ریال طرح در دست اجراست که با اتمام آنها، روند خدمت‌رسانی در بخش آب و فاضلاب به صورت جهشی افزایش می‌یابد.

مقداد اسکندرپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان اعتبار برای اجرای ۴۰ طرح بخش‌های آب و فاضلاب شهری در نظر گرفته‌شده که ۲۴ طرح در حوزه آب و ۱۶ طرح در حوزه فاضلاب است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر این طرح‌ها که بیشتر به تصفیه‌خانه‌ها و سامانه‌های فاضلاب و آب اختصاص دارد، به طور متوسط از ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و در صورت تامین اعتبار لازم از سال آینده، شاهد بهره‌برداری از آنها خواهیم بود.

وی بیان کرد: با اتمام طرح‌های مربوط به بخش آب، ظرفیت تامین آب در شهرهای آذربایجان‌غربی ۱.۳ مترمکعب در ثانیه افزایش یافته و به ۱۲ مترمکعب در ثانیه خواهد رسید.

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان‌غربی ادامه داد: در بخش فاضلاب نیز با اتمام طرح‌های در دست اجرا، شاهد افزایش حدود ۱۰ درصدی بهره‌مندی شهروندان خواهیم بود و میزان این بهره‌مندی  به ۷۵ درصد خواهد رسید.

اسکندرپور با اشاره به روند مناسب تخصیص اعتبار برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان‌غربی گفت: سال گذشته حدود ۷۴ درصد اعتبار مصوب این شرکت شامل حدود یک‌هزار و ۷۰ میلیارد ریال تخصیص یافت.

وی افزود: امسال نیز از محل اعتبار ملی و ملی استانی شده ۷۲۰ میلیارد ریال برای این شرکت در نظر گرفته شده که از این میزان ۶۲۰ میلیارد ریال ابلاغ شده و در مراحل تخصیص قرار دارد.

در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری آذربایجان‌غربی تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب شهری در حوزه آب بوده و بیش از دو سوم این جمعیت نیز در حوزه جمع آوری فاضلاب تحت پوشش این شرکت قرار دارند.

۸۱۳۷/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =