۲۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۶
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 83443151
۰ نفر
آلمان پرواز پهپادها در نزدیکی فرودگاه ها را ممنوع می کند

تهران- ایرنا- دولت آلمان قصد دارد به منظور حفاظت بیشتر از فرودگاه های این کشور فاصله قانونی پرواز پهپادها از این اماکن را بیشتر کند.

خطرات پرواز پهپادها در نزدیکی فرودگاه های آلمان دولت این کشور را نگران کرده است. روزنامه زوددویچه سایتونگ اعلام کرد وزارت کشور آلمان از سازمان امنیت پرواز این کشور خواسته است کنترل و نظارت بیشتر بر پرواز پهپادها را در دستور کار قرار دهد.
این سازمان که وظیفه کنترل ترددهای هوایی در آلمان را به عهده دارد، به ایجاد سامانه تشخیص و کنترل پهپادها در فرودگاه ها موظف شده است.
یک مقام سازمان امینت پرواز به زوددویچه سایتونگ هدف از این اقدام را کاهش خطرات احتمالی و افزایش امنیت عملیات پرواز در فرودگاه های آلمان عنوان کرد.
این در حالی است که افزایش موارد مشاهده پهپادها در نزدیکی فرودگاه ها و نیز حوادث جدیدی که در آن حضور یک شیء پرنده در اطراف فرودگاه، هواپیماهای آماده پرواز را زمینگیر کرده موجب نگرانی مقامات شده است.
بر این اساس ممنوعیت پرواز پهپادها، شعاع ۱۸ کیلومتری اطراف فرودگاه ها را شامل می شود و سامانه های تشخیص، پرواز پهپادها تا ارتفاع ۱۳۰۰ متر را رصد می کنند.
تا کنون پهپادها مجاز به پرواز در شعاع ۱.۵ کیلومتری فرودگاه ها بودند اما نگرانی از تهدیدهای امنیتی و نیز خطر برخورد هواپیماها با این اشیاء پرنده موجب اتخاذ افزایش حیطه ممنوعیت پرواز آنها شده است.
گزارش های مربوط به سال ۲۰۱۸ از ۱۵۸ مورد پرواز تهدیدآمیز پهپادها برای هواپیماهای در حال بلندشدن و یا فرود آمدن در فرودگاه های آلمان حکایت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =